banner374
29 Ağustos 2012 Çarşamba 06:36
MEB’in Eş Durumu Atamalarında İptal Hakkı…
 
MEB eş durumu atamaları ile ilgili 28 Ağustos tarihli bir basın açıklaması yaptı. Sorunları en aza indirmek için kılavuzda yer almayan bazı konularda yeni uygulamalar yapılmasına imkan sağladı. Eşlerden yalnızca birinin tayinin çıkması durumunda diğerinin atamasının iptal edilebileceğini açıkladı. Yerinde bir uygulama olacak, büyük oranda mağduriyetleri önleyecektir. Ancak atama iptali için ilişik kesmeme şartı getirildi. Bu durum da ilişik kesen ve atandığı yerde göreve başlayan öğretmenleri zor durumda bıraktı. Kısacası eşler farklı farklı illerde görev yapacaklar. Basın açıklamasının 4.maddesinde yer alan talimatta yeniden düzenleme yapılmalıdır. İlişik kesse de öğretmen atama iptalini gerçekleştirebilmelidir. Aldığı görev yolluğunu iade etmeli ve ataması yapılmayan eşinin bulunduğu yerde çalışmaya devam etmelidir.

İşte o madde;

4- Eş durumu atamalarında, eşlerden herhangi birinin ataması norm açığı bulunmaması nedeniyle yapılamamış ise, atanan eşin ilişik kesmemiş olması kaydıyla bir dilekçe ile başvurması ve il millî eğitim müdürlüğünce Bakanlığa bildirilmesi durumunda iptal işlemi gerçekleştirilecektir.

Cengiz ŞAHİN

 

 
banner182
Son Güncelleme: 29.08.2012 06:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali 4 yıl önce

il içinde yapılan yer değiştirme rahatlıkla iptal edilebilir, ama bakanlık ilişki kesmeme şartını koydu bu şart acilen kaldırılmalı...