banner374
25 Şubat 2013 Pazartesi 15:28
Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenleri Dinledi
 İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Ayda Bir Nefes' projesi kapsamında köylerde görev yapan öğretmenlerin sorunları dinlenildi.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, proje kapsamında özellikle köylerde birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldiklerini söyledi.
 
Müdürlük ile ilgili iş ve işlemleri yakından takip etmeleri ve güncel duyurulara erişmelerini sağlamak, bilgilendirme toplantıları yapmak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başak, “Birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda görev yapan öğretmenlerimize yönelik her ayın 15'ini takip eden ilk Cuma günleri bir araya geliyoruz. Öğretmenlerimize mesleki gelişim düzeylerini yenileme fırsatı sunarak, köy okullarımızdaki başarıyı arttırmak, öğretmen ve idarecilerimizin motivasyonunu arttırmak, Milli Eğitim Müdürlüğü ve köy okulları arasındaki diyalogu geliştirmek, yapılan çalışmaların ve duyuruların yerine ulaşıp ulaşmadığını tespit etmek ve toplantılarda verilecek eğitim ve bilgilendirme çalışmalarıyla mesleki gelişime katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Ayrıca öğretmenlerimize sınıf yönetimi, etkili iletişim becerileri, öğretmen tutumları, okuma-yazma öğretme teknikleri, birleştirilmiş sınıflarda ders işleme teknikleri, İKS, TKY, yazışma kuralları ve e-okul gibi konularda eğitim veriliyor” dedi. 

banner182
Son Güncelleme: 25.02.2013 15:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol