banner374
19 Mayıs 2014 Pazartesi 08:04
Müdürlere 'fişleme' iddiası
 Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenleri anmak için KESK, DİSK, TMMOB ve TTB'nin 15 Mayıs'ta düzenlediği yürüyüşe ve 1 günlük iş bırakma eylemine katılan öğretmen ve öğrencilerin fişlenip fişlenmediği tartışılıyor.
Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, Kepez Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Metin Kınacı ve Müdür Yardımcısı Sabri Tosun'un, Aydın Kanza Parkı'nda yürüyüşe katılan öğrenci ve öğretmenleri belirlemeye çalıştığını söyledi.

Olayla ilgili müdür ve müdür yardımcısının alanda yer aldığı fotoğraflar da ortaya çıktı. 'Fişleme' yapmakla suçlanan Müdür Metin Kınacı'nı kendisini gören öğretmenlere, "Milli eğitim Müdürü gönderdi. Öğrencileri kandırıp buraya getirmişsiniz" dedikten sonra korteji incelediği ve ardından da oradan uzaklaştığı belirtildi.

'Tesadüfen gördüm'

Kepez Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Metin Kınacı, hakkındaki iddiaları yalanladı. Kınacı, evinin Aydın Kanza Parkı'nın yakınında olduğunu ifade ederken, "Oradan geçerken tesadüfen gördüm. Yoksa kimseyi fişlemek için gitmedim" diye konuştu.

Eğitim- Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk ise tüm dünyanın büyük acı duyduğu, duyarlılık gösterdiği bu facia karşısında Antalya'da da duyarlılık gösteren öğrenci ve öğretmenlere yönelik Kınacı'nın davranışının bir 'cadı avı' olduğunu söyledi.

banner182
Son Güncelleme: 19.05.2014 08:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol