banner406
banner396
06 Ağustos 2012 Pazartesi 11:50
Muharrem İnce Öğretmen Normunu Sordu
 
 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

      Aşağıdaki   sorularımın    Milli    Eğitim    Bakanı   Ömer   DİNÇER   tarafından   yazılı   olarak cevaplandırılması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

Muharrem İNCE

Yalova Milletvekili

 

      6287 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte eğitim öğretim sürecinin geriye gideceği, öğretmen, öğrenci ve velilerin mağduriyetlerinin oluşacağını ısrarla belirttik. Yeni eğitim öğretim yılı işlemlerinin başlamasıyla birlikte sorunlar da kendini göstermeye başladı. Bu sorunları dikkate alarak;

 

1- 2012 Mayıs ayı sonu itibariyle Türkiye'deki öğretmen açığı ne kadar idi?

 

2- Bugün itibariyle güncellenen norm kadrolara göre öğretmen açığı ne kadardır?

 

3- 2012 yılı Mayıs ayı sonu itibariyle Sınıf öğretmeni norm kadrosu kaçtı?

 

4- Bugün itibariyle güncellenen norm kadrolara göre Sınıf öğretmeni norm kadrosu kaçtır?

 

5- İstanbul'da 600'e yakın norm kadro fazlası sınıf öğretmeni bulunmaktadır. Bu öğretmenlerin görev yerleri nasıl belirlenecektir?

 

6- 2011-2012 Eğitim öğretim yılında açık olan İlköğretim Okulu sayısı kaçtır?

 

7- 2012-2013 Eğitim öğretim yılı yapılan yeni okul bina sayısı kaçtır? Bunların toplam derslik sayısı ne kadardır?

 

8- 2011-2012 Eğitim öğretim yılında tam gün eğitim yapan İlköğretim Okulu sayısı kaçtır?

 

9- 2012-2013 eğitim öğretim yılında ikili eğitim yapacak ilkokul ve ortaokul sayısı kaçtır?

 

10- 2011-2012 eğitim öğretim yılında normal eğitim yapan ilköğretim okulu binalarından kaç tanesinde 2012-2013 eğitim öğretim yılında ikili eğitime geçilmesi planlanmıştır?

 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

          

            Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğinin yapılmasını arz ederim.         

 

Muharrem İNCE

Yalova Milletvekili

 

            1- 2002-2012 yılları arasında MEB tarafından yürütülen hangi projeler için uluslararası kuruluşlardan (Dünya Bankası, Avrupa Birliği, Avrupa Kalkınma Bankası), ne miktarda kredi temin edilmiştir?

 

            2- Bu projelerin hangilerinde, projenin hangi tarihte hangi düzeye erişeceği yönünde kredi veren kuruluşa taahhüt de bulunulmuştur?

 

            3- Kredi sözleşmelerinde öngörülen süre taahhütlerine uyulmaması nedeniyle Hazine Müsteşarlığı tarafından taahhüt cezası ödenmiş midir?

 

            4- Hangi proje için ne miktarda ceza ödenmiştir?

 

            5- Projelerle ilgili ceza ödenmesi, bakanlığınızda yürütülen projelerin fizibilitesinin yapılmadan kredi sözleşmelerinin imzalandığının bir göstergesi midir?

 

            6- Hazineye yük getiren, milletin sırtındaki kamburun artmasına neden olan bu cezaların ödenmesine neden olan kişiler hakkında, görevlerini ihmal ettikleri ve bu nedenle hazineyi zarara uğrattıkları gerekçesiyle bir soruşturma açılmış mıdır? Açılmamışsa gerekçesi nedir?

 
Son Güncelleme: 06.08.2012 11:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.