banner374
21 Ocak 2016 Perşembe 11:14
Mülakat Sevdasından Vazgeçilmeli
 Böylesi çifte standart bir tavrın dışarıdan iyi okunması mümkün değil. Hele de mülakakatın çağrıştırdığı olumsuz yargıları düşününce... Öğrenim hayatı boyunca yüzlerce sınava giren, KPSS gibi dev bir engeli aşan aday öğretmenlere bir de mülakat uygulamanın herkes tarafından kabul edilebilir haklı bir gerekçesi olmadığı gibi yapılan işin doğruluğuna inandıracak birilerini bulmak da son derece zor.

Aday öğretmen, yazılı sınavla birlikte danışman öğretmen, okul müdürü ve müfettiş tarafından da değerlendiriliyor. Bu, bir nevi mülakat değil mi zaten? Bu durumda benzeri bir şeyi bir daha uygulamanın ve Millî Eğitim Müdürlüklerinin iş  yükünü artırmanın ne manası var.

 Ayrıca bu, diğer mülakatlara benzemez. Zira hiç kimse bir insanı ekmeğinden / mesleğinden edecek bir karara kolay kolay evet diyemez. Dolayısıyla yapılacak iş, formaliteye dönüşür. MEB, ya yaptığı işin doğruluğuna bizi ikna etmeli ya da bu sevdadan vazgeçmeli.

Erol Ermiş İstanbul

EBS 3 nolu Şube Başkanı

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ELİF 11 ay önce

yeter artik öğretmenlere yaptiğiniz

Avatar
öğretmen 11 ay önce

bu uygulamayı yapan ya da getiren kişiye şimdiden hakkımı helal etmiyorum..bakalm nasıl kalkacaksınız bu haksızlığın altından