banner374
20 Mayıs 2015 Çarşamba 11:17
Müsteşar Tekin'den Önemli Açıklamalar

 Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr Yusuf TEKİN ve  Meb İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer YILDIZ’ı  18 Mayıs 2015 Pazartesi günü makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle bir araya gelen Müşteşar Doç.Dr Yusuf TEKİN, Eğitim gündemindeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.Toplantıda Müsteşar Tekin Öğretmen Rotasyonu,Teog ve bir çok konuda açıklamalarda bulundu. Teog'da geçen yıl yaşanan bazı aksaklıkların bu yıl tekrar etmeyeceğini söyleyen Yusuf Tekin sistemin giderek oturduğunu ve daha stabil hale geleceğini söyledi. Öğretmen rotasyonu ile ilgili de kimsenin magdur edilmeyeceğini belirten Tekin, İl,İlçe müdürleri ile şube ve okul müdürlerinin yer değiştirdiği ortamda sistemin asli unsuru öğretmenlerinde yer değiştirmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Diğer bakanlıklarda bu uygulamaların rutine dönüştüğünü dile getiren Tekin Milli Eğitim Bakanlığı'nda bu uygulama ile yeni bir dönemin başlayacağını belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden gelen soruları dinleyen Tekin soruları tek tek cevapladı.


 
 


banner182
Son Güncelleme: 20.05.2015 11:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
teknik 2 yıl önce

kimse müsteşara sormadımı,bakanın son açıklamasında rotasyon ilçe içi olacak dedi,müsteşar buna ne cevap verdi,gene yuvarlak laflar etmiş,kimse mağdur olmayacak.net ve doğru bir bilgi verinde öğrenelim....

Avatar
şems ve kamer 2 yıl önce

doğu ve g doğu için farklılaştırılmış ücret ne zaman uygulanacak.il içi ve il dışı atamalarının birlikte yapılması gerekir.yoksa haksızlık oluyor.

Avatar
mm 2 yıl önce

ya size ne zaman rotasyon uygulanacak acaba. kimse madur edilmeyecek miş miş miş.

Avatar
salim 2 yıl önce

kimse müsteşara sormadı mı, 2015 yılında alan değişikliği yapılacak mı? bekleyen öğretmenler var diye