banner374
31 Ocak 2013 Perşembe 10:27
Nabi Avcı, Havuzdaki Bürokratlarla buluştu iddiası

Merkez teşkilatında çok önemli ve köklü değişiklikler yapılacağına, (en azından kadro alamayan) grup başkanlarının görevde kalamayacağına ve eski bürokratların bir kısmının yeniden önemli görevlere geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Bunun yanında kadro alamayan geçici görevli il müdürleri için de sıkıntılı süreç başlıyor. Yapılan değerlendirmelere göre asaleten atanma şartları taşımayanlar başta olmak üzere geçici görevli il müdürlerinin de görevde kalamayacağı değerlendiriliyor.

Taşra teşkilatında ise belirsizlikler daha da arttı. Rotasyon hazırlıklarının askıya alınabileceği, boş olan şube müdürlüklerine mevcut kadrolar arasından atamaların yapılabileceği yüksek sesle dile getiriliyor.

Bu arada Bakanlıktan illere “Valilik oluruyla da olsa kesinlikle hiçbir pozisyona atama ve görevlendirme yapmayın” talimatı verildiği ve il müdürlerinin yönetici atama duyurularını geri çekeceği ifade edildi.

Bu durumda bir başka sorun da ortaya çıktı. Yönetmelik gereği sınava dayalı atama duyurusuna çıkılması gerekiyor. Sendikalar duyuruya çıkmayan iller hakkında suç duyurusunda bulunmaya başlarlarsa işler daha da sarpa sarabilir.

Anlayacağınız Sayın Nabi AVCI başına ne büyük sorunlar aldığını yakında daha da iyi görecek!

 

Kaynak: personelmeb.net

banner182
Son Güncelleme: 31.01.2013 10:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
eğitimci 4 yıl önce

sayın prof.dr.nabi avcı hocam yeriniz hayırlı olsun.şu andaki bürokratlarla devam ederseniz işiniz zor gibi gözüküyor.işi ehline verin..havuzda birbirinden çok kıymetli yıllarını eğitime veren bürokratlar var.bunlarla ak yolda ilerleyin......