banner374
16 Ağustos 2012 Perşembe 04:45
Norm Fazlası Konuma Düşen Sınıf Öğretmenleri Sorunu TBMM'de
 
TÜRKİYE BUYUK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA

 

    Aşağıda yer alan sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 12.08.2012

 

Ahmet Duran Bulut

Balıkesir Milletvekili

 

    Eğitim sistemindeki değişiklik sebebiyle Tüm branşlarda 68 bin öğretmenin norm kadro fazlası olduğu ortaya çıktığı belirtilmektedir.

 

    Norm kadro fazlası olan sınıf öğretmeni sayısı ise 29.103 olarak tespit edilmektedir.

 

    1. Daha önceki açılamalarınızda tek bir sınıf öğretmenimizin norm fazlası olmayacağı ile ilgili açıklamalarınız bulunmaktadır. Şu anda ise tek bir sınıf öğretmeni değil 29 bin 103 sınıf öğretmenimiz norm kadro fazlası olmuştur. Açıklamalarınızla yapılanlar birbirini tutmamaktadır. Bu durumun sebebi nedir?

 

    2. Öğretmenlerimize verdiğiniz sözü tutarak norm kadro fazlası olan sınıf öğretmenlerini, bulundukları okulda, isteklerine bağlı olarak 5 yıl norm kadro fazlası öğretmen olarak çalıştırılması konusunda bir değişiklik yapmayı düşünüyor musunuz?

 

banner182
Son Güncelleme: 16.08.2012 04:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mehmet kaya 4 yıl önce

ahmet bey bizim sesimiz olduğunuz için teşekkür ederim.

Avatar
ENES 4 yıl önce

inşallah bu işin peşi birakilmaz ve öğretmenlerin yaz tatilinde, ramazan ayinda, ramazan bayraminda ağlayan yüzleri bir nebze olsun güldürülür.yeter artik bu insanlara yaptiğiniz eziyet...