banner374
15 Mart 2013 Cuma 10:12
Öğrencilere dağıtılacak tabletlerde bunlar yasak
 Fatih Projesi’yle  öğrencilere  şu ana kadar 62 bin 800  tablet   bilgisayar  dağıtıldı. Proje  kapsamında 2016 yılına kadar 16 milyon  tablet  dağıtılacak.

VATAN’ın Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı bilgilere göre 11 Şubat 2013’ten itibaren dağıtılan 49 bin Vestel marka  tablette  Mobile Device Manager (MDM) adlı uzaktan kontrol erişimi sağlayan yazılım eklendi. Yazılımla,  öğrenciler , ders saatlerinde oyunları ve cinsel içerikli uygulamaları indiremeyecek. Ayrıca cinsel içerikli yasaklı sitelere de giremeyecekler. Henüz demo aşamasında olan yazılım bu günlerde güncelleniyor.

Hiçbiri bozuk değil

Bakanlık yetkilileri, tablet bilgisayarların bozuk çıktığı iddialarıyla ilgili olarak, Vestel’in MDM yazılımı için güncellemeler yapıldığını ve bundan dolayı bilgisayarlarda internet erişimi sorunları yaşandığını bildirdi. Aksaklıkların 20 gün sürebileceği daha sonra yazılımın tamamen kurulacağı açıklandı. Pilot projede dağıtılan 8 bin tablette çok daha katı bir sistem uygulandığına dikkat çeken yetkililer, bu bilgisayarların sadece 4 siteye bağlandığını bildirdi.

banner182
Son Güncelleme: 15.03.2013 10:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
güzel 4 yıl önce

güzel olmuş