banner374
19 Ekim 2012 Cuma 13:38
Öğrencilerin videolarını yayınlayan öğretmene soruşturma
 Bir ilköğretim okulunda sınıf öğretmeni B.G., kendi internet sayfasında sınıfındaki gelişmeleri yayınlamaya başladı. Paylaştığı görüntüler içerisinde yaramazlık yapan öğrencilere de yer veren öğretmen B.G., bunları ’Davranış bozukluğu olan öğrenciler’ başlığı ile sitesine koydu.

Görüntülerde bazı öğrenciler ağlayarak neden kavga ettiklerini anlatırken, bazı öğrenciler de bu duruma gülerek cevap verdi. Gülen öğrenciye öğretmen B.G., "Seni de gülerken çekelim. Başbakan bile izler bu görüntüleri" diyerek konuşması, velilerin de tepkilerine neden oldu. Görüntüleri izleyen veliler, okul yönetimine başvurdu. Tepkiler üzerine öğretmen B.G., internet sitesini ve videoları yayından kaldırdı. Şikayet üzerine İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınıf öğretmeni B.G. hakkında soruşturma başlattı. 

İYİ NİYETLE YAPTIM

Hakkında inceleme başlatıldığı için okula gitmeyen öğretmen B.G.’nin meslektaşlarına, "Ben bunu tamamen iyi niyetle yaptım. Velilerin çocukları hakkında bilgi sahibi olmaları için bu görüntüleri çekip yayınladım. Kötü bir amacım yoktu" dediği belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora, konu kendilerine intikal ettikten sonra söz konusu görüntüyü izlediklerini belirterek, "Bunun üzerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne talimat vererek konuyla ilgili soruşturma başlattık" dedi.
dha

banner182
Son Güncelleme: 19.10.2012 13:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
şubatçı 4 yıl önce

gerizekalı bunun iyi niyeti mi olur. öğrencileri olumsuz bir durum için teşhir etmenin o çocuğun özgüveni için ne kadar zararlı olduğunu bilmiyormusun.

Avatar
ÖGRETEN @şubatçı 4 yıl önce

edebini muhafaza et hiçkimse bir öğretmene karşi bu sözleri söyleyemez.hata yapmiş olabilir hatasinin hesabini amirlerine verir.ha şunuda bilin yaptiği bu yanliş iş yüzünden adami öcü gibi gösterip hemen dar ağacina gönderir seniz birda hiç bir iş yapmaz maaşini alir yatar.biz çok gördük yanliş yapmayim diye hiçbirşey yapmadan yatanlari....