banner374
02 Ocak 2014 Perşembe 15:35
Öğrencisini cetvelle yaraladı, pişman olup özür diledi

 Malatya merkezde bir lisede birinci sınıfta eğitim gören T.P. (16) isimli öğrenci, astronomi ve uzay bilimleri dersinde öğretmen Ü.İ. dersi anlatırken, sınıfta bazı öğrencilerin ses çıkardığını, kendisinin yanında oturan arkadaşını ikaz edip, dersi iyi dinleyemediğini söylediğini, bu sırada öğretmenin elinde demir cetvelle kafasına, koluna ve bilek bölgesine vurduğunu iddia etti.

Kafasından kan akan öğrenci T.P., konuyu sınıf öğretmenine iletti. Daha sonra annesi ile birlikte hastaneye giderek başına pansuman yaptırdı ve film çektirdi. Ardından polis çocuk şubede öğretmen hakkında şikayetçi olan T.P., "Eğer sınıfın düzenini ben bozmuş olsam gelsin vursun. Ancak başkalarının ses yapmasından dolayı beni niye dövdü? Benim suçum ne?" diye sordu. Öğrenci, "Ben davacı olmasaydım, yarın başka bir öğrenciye yapar diye şikayetçi oldum" dedi.

Anne Zeynep P. ise, "Oğlum Gazi Ortaokulu'ndan mezun. Önceki okulundan hiç şikayet almadım. Geçen gün oğlumun kafasını kanlar içinde görünce hastaneye gittik ve rapor aldık" ifadelerini kullandı.

Bu arada, konu okula intikal ettirilince, okul müdür yardımcısı Mesut Aydın ile astronomi ve uzay bilimleri dersi öğretmeni Ü.İ., bir kutu çikolata alarak, öğrencinin evine gidip özür dilediler.

Öğretmen Ü.İ., sınıfta öğrencilerin çok ses çıkardığını, bir anda sinirlerine hakim olamayıp cetveli salladığını ifade ederek, "Öğrenciler çileden çıkardı beni. Ben de ne yaptığımı bilmedim. Öğrencimden ve ailesinden özür diliyorum" diye konuştu.
banner182
Son Güncelleme: 02.01.2014 15:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bir dost 3 yıl önce

zavallı öğretmen.sen bitmişsin be.

Avatar
x 3 yıl önce

vah vah vah öğretmeni düşürdükleri hale bakkkk

Avatar
öğretmenlik 3 yıl önce

bitmiş

Avatar
hakan 3 yıl önce

öğretmeni bu hallere düşüren politikaları üretenlere yazıklar olsun.. sanane öğretmenim sınıfın düzeninden devlet seni adam yerine koymuyor boşverrrrr

Avatar
hakan 3 yıl önce

'sınıfta bazı öğrencilerin ses çıkardığını, kendisinin yanında oturan arkadaşını ikaz edip, dersi iyi dinleyemediğini söylediğini' savunmaya bak sen meleksin oğlum zaten