banner374
25 Nisan 2014 Cuma 11:10
Öğrenciyi dövmek, kamu davası sayıldı
 Ortaokul öğrencisi A.T.'yi dövdüğü gerekçesiyle 4 aydan, 1.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan öğretmen M.Y. hakkındaki dava, ailenin şikayetten vazgeçtiğini bildirmesi üzerine düşürülmüş, ancak savcı karara itiraz etmişti.
Şikayete bağlı olmayan kamu davasının düşürülemeyeceğini belirten Yargıtay Ceza Dairesi, kararın gerekçesinde şu ifadelere yer verdi: "Öğretmen olan sanık, kamu görevlisinin sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanarak basit, kasten yaralama suçunu işlemiştir. Bu dava şikayete tabi olmadığı gibi kamu davasıdır, düşürülemez. Ayrıca suç tarihi itijbariyle 15 yaşını doldurmuş öğrenci hakkındaki davadan velisi vazgeçemez."

 Sabah

banner182
Son Güncelleme: 25.04.2014 11:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
vah ogretmenim vah 3 yıl önce

ogretmen olmak succ. artik.aman ha aman cocuklarinizi başka mesleğe yonlendirin

Avatar
orhan 3 yıl önce

bu karar adeta paralelci bir yargıtaycının bir kararına benziyor bu saatten sonra hapse girmeyen öğretmenkalmaz çünkü bütün öğretmenler ömürlerinde bir kere öğrenci tokatlamıştır.yüzde yüz hemde.bizim okulda tokat atmayan hiç kimse yok hatta döven bile var.

Avatar
öğretmen 3 yıl önce

bu zamanda öğrenci olmak varmış.öğretmen bıçaklanır 2 saat karakolda tutulur sonra serbest.bir tokat atsan hapis.bu karar paralelcilerden başkası veremez.paralel yapının inşallah kökü kazınacak