banner374
18 Nisan 2013 Perşembe 08:37
Öğretmen Adaylarından KPSS Tepkisi
 İyi günler Abbas Bey. Bildiğiniz gibi diğer sınavlar yetmezmiş gibi bir de alan sınavı geldi başımıza.
Tamam gelsin ona da çalışırız dedik. Ama konular ne onu bir türlü öğrenemedik.Bakan değişikliğinden sonra konular üstünkörü (sadece 3 soru örnek vererek) açıklandı. Ona da tamam dedik hiç değilse konular açıklandı,yayınlar çıkar çalışırız dedik.Sonra tam yayınlar çıktı oh sonunda çalışabileceğiz dedik.Hop bugün güncelleme(!) geldi.Öncelikle sınava 2-3 ay kala böyle bir şey yapılır mı? Kim,nereden bunlara çalışacak? Şimdiye kadar akılları neredeydi?

Ben Türkçe öğretmenliğinden mezunuyum. Alan sınavı ilk açıklandığında pek bir şey anlamasak da tamam dedik yaparız. Ancak bu son güncellemeden sonra çocuk edb.,eski türk edb.,yeni türk edb.,halk edb.,edebiyat bilgi kuramları eklendi. Şimdi size sormak istiyorum: Bu alan sınavının amacı öğretmen adaylarının kendi alanları ile ilgili sorular sorarak yeterliklerini ölçmek değil miydi? Ben Türkçe öğretmeni olarak 5.,6.,7.,8. sınıflara gireceğim.Ve bildiğiniz gibi bu sınıflarda edebiyat dersleri yok. Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Zaten yap-boza dönen bu sınav sistemi son dakika değişiklikleriyle iyice içinden çıkılmaz hale gelmiştir.Ben hayatımda sorumlu olmayacağım bu derslerden neden sorumlu tutuluyorum? Ve en önemlisi bu bana neden son dakika söyleniyor? Artık kafayı yemek üzereyim. Lütfen sesimizi duyurun. Teşekkür ederim.'

Türkçe Öğretmeni

EĞİTİM AJANSI


banner182
Son Güncelleme: 18.04.2013 08:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İlkay 4 yıl önce

kendisine türkçe öğretmeni, demiş. ama yazısında noktalama işareti yanlışlıkları ve anlatım bozuklukları var. :-) (sayın site yöneticisi! yorum yaptığımız bu alanda neden büyük harf kullanamıyoruz?)

Avatar
atama 4 yıl önce

size iyiki konu belirtti fen bilgisi adına hiçbir açıklama yok. birileri artık bu işe dur desin.

Avatar
deneme tahtası 4 yıl önce

allah yardımcımız olsun. gerçi̇ bunlarin allahtan korktuklari yok. deneme tahtasi olduk çiktik .ki̇mseni̇ni buna dur demeye de ni̇yeti̇ yok gi̇bi̇.tek çaremi̇z bi̇zi̇m örgütlenerek tepki̇mi̇zi̇ ortaya koymamizdir.ama bi̇zi̇m bi̇le kendi̇mi̇ze hayrimiz yok . şi̇mdi̇ bi̇ri̇leri̇ çikar bun u savunur ve medyada da çikan tek ses bu olur.bence en i̇yi̇si̇ türki̇yede okumaktan vazgeçi̇p gücü olanlar başka ülkeye gi̇tsi̇n ya da kendi̇leri̇ne en kisa zaman da bi̇r i̇ş bulsunlar .