banner374
11 Şubat 2014 Salı 22:31
Öğretmen döven veliye 7 ay 15 gün hapis

 Trabzon Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen ve kasten yaralama suçlamasıyla yargılanan Y.Y.'nin katılmadığı duruşmada öğretmen Mustafa Yılmaz hazır bulundu. Öğrenci velisi Y.Y.'nin saldırısı sonucu hastanelik olan öğretmen Yılmaz, sınıfta bir çocuğun gözlüğünün kaybolduğunu belirterek, "Sınıftaki diğer öğrencilere gözlüğü alanın getirmesi için tembihte bulundum. Sonraki gün gözlüğü kaybolan öğrencimin velisi geldi, beni suçlayıp saldırdı, dövdü. Hastaneye gidip tedavi gördüm" dedi ve şikayetçi olduğunu söyledi. Mahkeme, sınıf öğretmeni Mustafa Yılmaz'ı döven öğrenci velisi Y.Y.'yi, 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

DERSE GİRİP ÖĞRETMEN DÖVDÜ

Olay Gülbaharhatun Mahallesi'ndeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda 21 Nisan 2013 tarihinde meydana geldi. Oğlunun gözlüğü kaybolunca okula gelen veli Y.Y., öğretmenlerden gözlüğün bulunmasını istedi. Gözlüğün bulunmamasına sinirlenen Y.Y., sonraki gün okula gitti ve sınıfa girerek, öğrencilerin gözü önünde öğretmen Mustafa Yılmaz'a saldırarak dövdü. Olay sonrasında hastaneye giderek rapor alan öğretmen Yılmaz, sonra da Y.Y. hakkında suç duyurusunda bulundu.
banner182
Son Güncelleme: 11.02.2014 22:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Örtmen 3 yıl önce

bence en az 2yıl hapis cezası verilmeliydi. vicdanlara su serpmemiştir.

Avatar
rafet 3 yıl önce

temize gider paraya cevirirler yaptığı yanına kar kalır burası türkiye

Avatar
Adana 3 yıl önce

az bile ahlaksıza. ama asıl cezaları camianın içerisindeki, darpları görmezden gelen yönetici müsveddelerine ve mağdurlara destek vermeyen vijdansızlara vermek gerekir..

Avatar
İSTANBUL @rafet 3 yıl önce

aynen kardeşi̇m.korkak tavşana çevi̇rdi̇ler öğretmeni̇.suçlu ahlaksiz cenneti̇ oldu türki̇ye