banner374
04 Nisan 2013 Perşembe 09:38
Öğretmen Evleri Satılacak mı ?
 AK Parti Hükümetinden yine devrim gibi bir karar...

Kamuya ait çok sayıdaki tesis ile komünist ülkelerle kıyaslanan ülkemizde artık Askeri tesisler de dahil olmak üzere tüm sosyal tesisler satılabilecek. İstisna olarak mahalli idarelerin elindeki tesisler kanun kapsamı dışında bırakıldı.

Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Yasanın kabulü ile , kamuya ait kamp, misafirhane ve tatil köyü gibi sosyal tesisler satılabilecek.

Askeri kuruluşlar dâhil olmak üzere kamuya ait tatil köyü, eğitim ve dinlenme kampları, spor tesisleri, misafirhane ve sosyal tesisler ekonomiye kazandırılmak amacıyla satılabilecek.

Ancak, İl Özel İdareleri ile Belediyelere ait olan mahalli idarelerin elindeki tesisler bu kapsamın dışında olacak.

ÖĞRETMENEVLERİ DE SATILABİLECEK

Devletin elinde bulunan en büyük sosyal tesislerin başında gelen Öğretmenevlerinin zarar edenleri geçtiğimiz sene kapatıldı. Verimli çalışan öğretmenevleri de bu yasa ile satışa çıkartılabilecek. Özellikle konaklamada yüzde 20'lik doluluk oranı sınırı konularak bu oranın altındakilerin kapatılması Öğretmenevlerinin de satışa hazırlandığı iddiasını güçlendirdi.

memurlarnet.biz
banner182
Son Güncelleme: 04.04.2013 09:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tuhaf 4 yıl önce

madem öğretmenevleri satılacak van merkezde depremde yıkılan merkez ticaret meslek lisesinin yerine yapılan şişli öğretmenevinin yapılış amacı nedir? ticaret meslek lisesinin öğrencileri şimdi sığınma gibi başka bir okulda öğrenim görüyorlar. kendi okullarının da nereye yapılacağı hala meçhul...

Avatar
çalışan 4 yıl önce

öğretmenevleri çalışanları ne olacak acaba mağdurmu edilecek :(