banner406
banner396
26 Nisan 2016 Salı 14:24
Öğretmen Seminer Çalışmalarının Ayrıntıları
 Öğretmen Seminer Çalışmalarının Ayrıntıları
Öğretmenler Haziran-Eylül seminerlerinde ilk haftadan sonraki seminer çalışmalarına istemeleri hâlinde farklı il/ilçelerde de katılabilecekler.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde 25 Haziran 2015 tarihinde önemli değişiklikler yapılmıştır. Bu değişiklikle öğretmen Seminer çalışmalarında da değişikliğe gidilmiştir.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, özel bir televizyon programına konuk oldu. Bakan Avcı, Meslek içi eğitim seminerlerinde öğretmenler için performans değerlendirmesi yapılacağını söyledi. Öğretmenlere, görev yapacakları bölgenin örf ve adetleri de öğretilecek

 Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı:

Meslek içi eğitim seminerleri

" Haziran’da yaz tatiline girerken de zaten bizim yaz tatilinde, yaz aylarında bütün öğretmenlerimiz için planladığımız, yaptığımız meslek içi eğitim seminerleri var. Bunlar şimdiye kadar biraz da dostlar alış verişte görsün tarzından da yapılan, yani biraz tatille karışık yürütülen işler. Şimdi öyle olmayacak, bunların planlaması da yapıldı, sorumluları da belirlendi. Bu öğretmenlerimiz de, diğer meslek içi eğitime katılacak öğretmenlerimiz de bu seminerlerde ciddi anlamda bir performans değerlendirmesinden de geçirilecekler. Ama özellikle bu yeni atanan öğretmenlerimiz bu yaz tatilindeki hizmet içi seminerlerde gidecekleri yöreye göre ayrıca bir eğitimden geçirilecekler."

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde 25 Haziran 2015 tarihinde önemli değişiklikler yapılmıştır. Bu değişiklikle öğretmen Seminer çalışmalarında da değişikliğe gidilmiştir.

Seminer maddelerindeki değişiklikleri açıklayalım.

1.Öğretmenlerin mesleki çalışmalarından azami verim elde edilebilmesi amacıyla okulun ve çevrenin ihtiyaçları dikkate alınarak, Mesleki çalışma programı okul müdürlüğünce hazırlanarak öğretmenlere bir hafta önceden duyurulacak.

2.Mesleki çalışmalar, Derslerin kesiminden temmuz ayının ilk iş gününe kadar yapılacak.

 Öğretmenlerin yer değiştirme takvimi açıklandı
3.Yönetici ve öğretmenler ilk hafta okul müdürlüğünce hazırlanan program çerçevesinde kendi okullarında mesleki çalışmalarını yapacak.

4.İlk haftadan sonraki günler için ilgili genel müdürlükler tarafından belirlenen mesleki eğitim konuları dâhilinde  il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince hazırlanan program çerçevesinde ilkokullarda zümre bazında, diğer okullarda ise alan bazında belli merkez veya merkezlerde  mesleki eğitime tabi tutulacak

5.Öğretmenler ilk haftadan sonraki seminer çalışmalarını istemeleri hâlinde farklı il/ilçelerde de katılabilecekler.

6.Yönetici ve öğretmenler, eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına kadar geçen süre içerisinde okul müdürlüklerince hazırlanan program dâhilinde kendi okullarında mesleki çalışmayı yapacaklar.

7.Okulların bağlı bulundukları genel müdürlüklerce hazırlanan plana göre farklı mesleki çalışma programları da uygulanabilecek.

MESLEKİ ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER 

MADDE 13 – Aynı Yönetmeliğin 38 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, maddeye aşağıdaki üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkralar eklenmiştir.

“(2) Öğretmenlerin mesleki çalışmalarından azami verim elde edilebilmesi amacıyla okulun ve çevrenin ihtiyaçlarına göre konular belirlenir. Mesleki çalışma programı okul müdürlüğünce hazırlanarak öğretmenlere bir hafta önceden duyurulur.”

“(3) Derslerin kesiminden temmuz ayının ilk iş gününe kadar yapılacak mesleki çalışmalarda;

a) Yönetici ve öğretmenler ilk hafta okul müdürlüğünce hazırlanan program çerçevesinde kendi okullarında mesleki çalışmalarını yaparlar.
b) Öğretmenler ilk haftadan sonraki günler için ilgili genel müdürlükler tarafından belirlenen mesleki eğitim konuları dahilinde  il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince hazırlanan program çerçevesinde ilkokullarda zümre bazında, diğer okullarda ise alan bazında belli merkez veya merkezlerde  mesleki eğitime tabi tutulurlar.
c) Öğretmenler ilk haftadan sonraki seminer çalışmalarına istemeleri hâlinde farklı il/ilçelerde de katılabilirler. Farklı il ve ilçelerde seminere katılacak öğretmenler, seminere katılacakları il/ilçeyi okullarına dilekçe ile bildirmek ve mesleki çalışma döneminin sonunda bu çalışmalara katıldığını belgelendirmek zorundadır.”
“(4)Yönetici ve öğretmenler, eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına kadar geçen süre içerisinde okul müdürlüklerince hazırlanan program dâhilinde kendi okullarında mesleki çalışmayı yaparlar.”

“(5) Okulların bağlı bulundukları genel müdürlüklerce hazırlanan plana göre farklı mesleki çalışma programları da uygulanabilir.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
eyüp 2016-04-26 16:36:59

alan değişikliği yapılsın artık.zamanında sınıfçıları haksız yere atadınız.artık bizim hakkımız olan dplomamıza göre alan değişikliğini yapın artık.çok bekledik.2 senedir bekliyoruz.sabrımız tükendi artık...