banner374
10 Mart 2013 Pazar 09:57
Öğretmenler Tribünde!
 8 Mart Cuma akşamı oynanan Galatasaray - Gençlerbirliği maçında ilginç bir kare gözlere çarpıyordu. Hemen hemen her yerde olan Bilişim Öğretmenleri bu sefer Türk Telekom Arena'nın tribünlerindeydi. "Her okulda bir bilişim öğretmeni olsun, Fatih Projesi yetim kalmasın" diyordu öğretmenimiz açtığı pankart ile umarız bu haklı mücadelenin farkına varılır.

Tabletli eğitim ‘Fatih Projesi’ne ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen ‘E-İçerik İhtiyaç Analizleri’nde, projeyi sorgulatan sonuçlar geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmış, haberlerde geniş yer bulmuştu.

Hedeflenen öncelikli becerilerden sadece teknoloji okuryazarlığı’nda sorun yok; ‘problem çözme’‘dili etkili kullanma’‘sorgulama’‘yaratıcılık’,‘eleştirel düşünme’‘hayat boyu öğrenme’‘bilgi okuryazarlığı’,‘sosyal sorumluluk’ ve ‘takımla çalışma’ becerilerinde ise sonuçlar olumsuz.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, 4 bin öğrenci ve 500 öğretmenle yaptığı 'Fatih Projesi' anketinden elde edilen bu sonuçlara göre: Tablet ve akıllı tahta başarıyı arttırmazken içerik zayıf. Projeyle hedeflenen problem çözme, sorgulama, dili etkin kullanma becerisine ise katkısı az. Bu projenin olmazsa olmazı Bilişim Öğretmenleri artık göreve getirilmeli, bilişim dersleri etkin olarak her öğrenciye de ulaştırılmalıdır.
banner182
Son Güncelleme: 10.03.2013 09:57
Anahtar Kelimeler:
öğretmenler tribünde
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol