banner374
05 Aralık 2015 Cumartesi 21:45
Öğretmenlere 1 Ocak Müjdesi

 Yeni yılda toplumun her kesimine yönelik yeni düzenlemeler getirmeyi hedefleyen 64. hükümet, öğretmenlerin refah seviyesine yönelik de kararlar almaya devam ediyor. Yeni hazırlanan bir düzenlemeyle örgün eğitim kurumlarında ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatta değişiklik yapılıyor.

Buna göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2016 yılında haftada 2 saati ve 2017 yılında ise haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenecek. 1 Ocak 2016'dan itibaren yürürlüğe girecek olan bu karar sayesinde 900 bine yakın öğretmen ek gelir sahibi olacak. 2016 yılı başında, geriye dönük ödemeler ise yapılmayacak.

Bugün

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
AYIP 13 ay önce

ayip ayip bu başlık atılmaz.görenler öğretmen 5000tl aliyor zannedecek ayda 90 tl böl güne 3 tl ayip 3tl günlüğümüze düşüyor şu haber yapılır mi yaziklar olsun.işte öğretmen bunun için itibarsizlaşiyor bu gibi haber yapanlar galiba öğretmen değil onlarda destek veriyorlar.yazikkkkkk!

Avatar
BT 13 ay önce

bu mu müjde? aynı haberleri defalarca müjde diye veriyorsunuz. okuyanlar da gerçekten bir şey yapıldı zannedecek. 2 saat ek ders 18, 3 saat ek ders 27 lira. o parayı ben vereyim de bana bir daha nöbet yazmasınlar.

Avatar
Neslihan 13 ay önce

Yorumlara katılıyorum yapılan en fazla aylık 80tl..sürekli haber yapılınca millette ne cok zam yapılıyor diye öğretmene yükleniyor...yaptığı nöbet ücreti hakkımız oda 80 tl en fazla deve de kulak.

Avatar
ah ah öğretmenler 13 ay önce

evet kötü öğretmelerde var ama her meslekte olduğu kadar;
ben sana kötü memurların (kendi tanıdıklarım var) neredeyse 9 da iş başı yapıp 4 ten sonra kaçıp çıkmalar başlıyor 6 saat çalışan memur biliyorum. i̇ş yerinde işi evraklar-birde bilgisayarda oyun kaçamakları- o memur gelip 2 saat dayansın sınıfta göreyim. 2 gün ilgilensin çocuklarla göreyim. aldığı maaş 2500 lira. benden çok mu eksik. benimki özel nitelik gerektiren bir meslek sende olabilirdin okusan gönül versen tercih meselesi.
kötü doktorda var 30-40 bin lira kazanan ve birde bıçak parası isteyen, hastasının yüzüne bakmayan. kötü mühendiste var yan gelip yatan. kötü poliste var kanunsuzlarla iş yapan milleti zehirleyen kandıran. müteahhit var vatandaşı soyan. i̇ş adamı var ülkesini satan. politikacısı var geleceğimizi karartan. ne yani şimdi bunları yapan azınlıklar yüzünden hepimiz kötü müyüz? öğretmen diline dolanmış milletin git hadi diğerlerine ses çıkar. sıkıyor değil mi? selamlar saygılar.

Avatar
ah ah öğretmenler 13 ay önce

Arkadaşlar yanlış anlamayın niyetim hiçbir meslek elemanını kötülemek değil. Mevlam herkesin gönlüne göre versin. Herkes hak ettiğini kazanmıyor ne yazık ki. Ama öğretmenler aşırı itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor sitemim buna. Artık herkes bizden çok biliyor eğitimi sanki. Herkes işini yapsın güzel yapsın inşAllah. Aramızdaki kötülerde ıslah olur umarım.

Avatar
Malcolm 13 ay önce

Angarya haber

Avatar
öğretmen 13 ay önce

utanmadan sıkılmadan bunu haber yapan sitenin yöneticileri ayıp yahu

Avatar
AH NEFİS AH AH AH SEN DOYMAZ MISIN? 13 ay önce

SONUÇ MAAŞ AZ OLABİLİR AMA ALLA RAZI OLSUN TÜM BU ZAMLARI YAPAN BU İKTİDARDIR.
İSYAN DEĞİL ŞÜKÜR DEMEK GEREKİR VESSELAM