banner374
14 Eylül 2015 Pazartesi 10:19
Öğretmenlere Ek Ders Şoku!
 Seminer döneminde öğretmenlere ödenecek ücretlerle ilgili İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü 39 İlçeye yazı yolladı ve gelen yazı öğretmenleri şok etti.
04 Eylül 2015 tarihli yazıda Seminer dönemindeki ek derslerin sadece İlk ve Ortaöğretim kurumalrında görev yapaan öğretmenlere ödenebileceği, Yaygın eğitim kurumlarında yani hal keğitimelrde görev yapan öğretmenlere ödenemeyeceği belirtilmektedir.

Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan ve seminer döneminde gelen ve açılacak olan kırslarla ilgil ibirçok çalışma yapan, diğer öğretmenelr gibi zümre, kurul tüm toplantıalrı yapan Öğretmenler bu duruma adeta isyan etti. 

Biz Öğetmen değil miyiz? Bu ayrımcılık neden diye sordular. 

MEB'in bu haksız uyglaması ise düzeltilmesi gereken bir çarpıklık. Eğer kendilerine ek ders ödenmezse öğretmenelr bu konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyorlar

İşte İstanbul  MEM'in o resmi yazısı:


ajanskamu
banner182
Son Güncelleme: 14.09.2015 10:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
eski hem.ci 1 yıl önce

cok isyan etmesinler halk egitimlerin durumu ortada , ben de calistim o kurumlarda, yan gelip cay sigara yapmaktan makis dikis yapmaktan baska bisey bilmezler, zaten gunduz kısa süre ders yapıp gece tarifesiyle ekders alırlar, biraz sessiz olsunlar