banner374
30 Kasım 2016 Çarşamba 09:14
Öğretmenlere Rotasyon Uygulanacak Mı?

Nabi Avcı döneminde uygulanacak olan rotasyon dönemin Başbakanı Ahmet DAVUTOĞLU'nun devreye girmesiyle rafa kalkmıştı . Dönem başında proje okullarında başlayan rotasyon uygulaması yaz tatilinde tüm öğretmenlere uygulanacak .

Hatırlanacağı üzere daha önce bu konuda Bakan İsmet Yılmaz'a yöneltilen soruya , " Rotasyon kanunda var . Biz kanunlar çerçevesinde hareket ediyoruz. Kanunlar bizi bağlıyor , kanunlar yol gösteriyor ." demişti . Bakan Bey, bu açıklamalarıyla rotasyona yeşil ışık yakmıştı . Proje okullarında 8 yılını dolduran öğretmenlere rotasyon uygulamasına gidilmişti .

Haziran / Temmuz ayı gibi tüm öğretmenlere rotasyon uygulaması gelebilir . Rotasyon süresi konusunda sendikalarında görüşünün alınması bekleniyor . Rotasyon süresinin 8-10-12 -14 yıl olarak kademeli yapılması planlanabilir . Rotasyon uygulamasına Eğitimbirsen ve Türkeğitimsen'in daha önce itiraz ettiği biliniyor . Nabi Hoca döneminde direkten dönen rotasyon uygulamasını Bakan İsmet Yılmaz'ın uygulaması bekleniyor . 

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Arzu 5 gün önce

Yuzunu denize sirtini daga donenlere rotasyon gelsin 30 sene kendini guncellemeden ayni okulda calisanlar yer degistirmeli hatta 10 yil en fazla calusmus olan yer degistirmeli

Avatar
Sinem 4 gün önce

Kesinlikle rotasyon uygulanmali.Sekiz 8 yildan olmali....gec bile kalindi...8 yildan bekliyoruz sayin Bakanım...Teşekkürler