banner374
26 Ekim 2013 Cumartesi 10:55
Öğretmenler;Fotokopi Çekmek Yasak!
 4.16.09.13.02                                                                                                                                           16.09.2013

Konu : Fotokopi Yoluyla Yasal Olmayan Çoğaltımın Engellenmesi Hk.

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üyelerimizden gelen çok sayıda şikayette M.E.B. bağlı okullarda bulunan fotokopi makineleri kullanılarak mali hak sahiplerinden izinsiz çoğaltımlar yapıldığı bildirilmektedir. FSEK Kanunu 71. maddede "manevi, mali veya bağlantılı haklara tecavüz başlığı" altında izinsiz çoğaltımlarla ilgili önemli yaptırımlar öngörülmektedir.

Bu kapsamda, okullarımızda bulunan fotokopi makineleriyle yapılan, yardımcı ders kitapları ile yaprak testlerinin çoğaltımı FSEK Kanununa aykırı olup aynı zamanda hak ihlalidir.

Yayıncılık sektörünün kalkınması ve özellikle eğitim yayıncılığı yapan yayınevlerimizin, iktisadi olarak herhangi bir kayba uğramamaları ve genç neslimizin etik değerlere saygılı olarak yetiştirilebilmesi için okullarımızda yapılan fotokopi yoluyla çoğaltımın engellenmesi gerekmektedir. Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu olarak söz konusu yasal uyarının okullarımıza duyurulması konusunda gereğini arz ederiz.

Saygılarımızla,

banner182
Son Güncelleme: 26.10.2013 10:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
gezmen 3 yıl önce

emeğin değerinin verilmesi açısından doğru bir uyarı ama yardımcı kitap almak da yasak onu yapma bunu yapma....