banner374
26 Mart 2013 Salı 09:30
ÖĞRETMENLERİ RAHATLATAN KARAR!
 Hane halkı harcama anketinin yazın öğretmenlerce ailelere uygulanması: “Anketlerin öğretmenlik mesleği ile ilgisi olmadığı, angarya niteliğinde olduğu, yaz tatilinin hak niteliğinde olduğu ve tatil döneminde işlem yapmasının doğru olmadığı, öğrenci velileri ile parasal konularda karşı karşıya gelmeyi etik bulmadığı” gerekçesiyle öğretmen tarafından yapılmaması üzerine, öğretmen hakkında disiplin cezası verilmesi üzerine açılan dava İstanbul 5. İdare Mahkemesi tarafından karara bağlandı.
Mahkemece: “Bu durumda öğretmenlik mesleğinin görev tanımı içinde yer almayan ve ancak öğretmen unvanına sahip devlet memurunun kendi rızası ile yapabileceği nitelikte olan bir iş ve işlemden ötürü sorumlu olduğu kabul edilmek sureti ile bu işlemi yapmaması dolayısıyla cezalandırılma yoluna gidilmesinin mümkün olmaması karşısında dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı sonucuna ulaşılmıştır.” denilmek suretiyle, verilen disiplin cezasının iptaline hükmedildi.


banner182
Son Güncelleme: 26.03.2013 09:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
eş özrü lütfen 4 yıl önce

eş özründe 30 eylül baz alınsın bebeler babalarını tanısın yuvalar yıkılmasın bundan haber verın allah aşkına çıldıracağım bunaldım artık yuvamı ıstıyorummmmmmmm