banner246

Öğretmenlerin Ek Göstergesi 1.Derecede 3600 Oluyor mu?

 -Kadroları teknik hizmetler sınıfında olan en az 4 yıllık süreli yükseköğretim veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olarak yürürlükteki hükümlere göre yüksek mühendis, mühendis, mimar, yüksek mimar, şehir plancısı ve bölge plancısı unavnını almış olanlar 1.derecede 3600 ek göstergesi almaktadır.

      -Uzman Tabip, Tabip, Diş Hekimi, Uzman Veteriner Hekim, Veteriner Hekim, Eczacı, Biyolog, Tıpta Uzmanlık Tüzüğünde belirtilen dallarda uzmanlık belgesi alanlar veya bu dallarda uzmanlık unvanını doktora aşaması ile kazanmış bulunanlar 3600 ek göstergesi almaktadır.

      - Diğer sağlık bilimleri lisansiyerleri (Psikolog, sosyal çalışması ,fizyoterapist, diyetisyen, çocuk gelişimcisi, tıbbi teknolog vb.) Diğer sağlık bilimleri lisansiyerleri 1.derecede 3000 ek gösterge almaktadırlar.

      -Öğretmenler 1.Derecede 3000 ek gösterge almaktadır.


      Geleceğimizin teminatı öğretmenlerimizin ve  diğer sağlık bilimleri lisansiyerleri (Psikolog, sosyal çalışması , fizyoterapist, diyetisyen, çocuk gelişimcisi, tıbbi teknolog vb.)  1.derecede 3600 ek gösterge almalıdırlar. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı bu konuda çalışmalar başlatmalıdır. Bu önemli çalışma personelin çalışırken ve emekliliğine kadar maaşına önemli etkileri bulunmaktadır. 

      Ek göstergede yaşanan adaletsizliklerin giderilmesi için ilgili tüm sivil toplum örgütleri bu çok önemli konuda gerekli hassasiyeti göstermelidir.  Konunun gündemde tutulması gerektiğini  düşünüyoruz. Haberimizi okuyan tüm ilgili personeller bu konuda gündemin hızlıca oluşması için mensubu olduğu sendikalar ve mesleki derneklerine harekete geçmeleri noktasında bilgilendirmeler yapmalıdırlar.

                                                                                          Sağlık Eğitimcileri Derneği
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir içeriği site’de paylaşmayın.
Misafir Avatar
mustafa 2 yıl önce

adın ne

Misafir Avatar
hoca 2 yıl önce

hala saçma sapan haber yapmakta ki ısrarınızı ve azminizi taktirle karşılıyorum.

Misafir Avatar
yalancının mumu 2 yıl önce

la hep aynı yalanlar hala inanıyormusunuz ?

Misafir Avatar
yusuf KILIÇ 2 yıl önce

öğretmenlerin ek göstergesinin acilen 3600 olmasını canıgönülden istiyoruz