banner374
05 Ekim 2015 Pazartesi 10:44
Öğretmenlerin YDK da Girebileceği Ders saati Sayısı
 Eğitim camiası kursların başarılı olması için elinden geleni yapacaktır. Kurslarla ilgili kazanım ve tarama testleri dahil her şey düşünülmüş. Üstelik öğrenciler kurslarla birlikte birçok yenilikle de tanışacaklar, elektronik ortamda ders çalışma kendini sınama gibi. Kurslar tamamen ücretsiz, yok efendim dershaneden pahalıya gelecek, yok masraf olacak eleştirilerine katılmıyorum. Bu konuda ne para talep eden, ne de kurslarla ilgili şu kaynak kitapları alacaksınız diyen kurs merkezine asla rastlamadım. Gerek Milli Eğitimler, Gerekse Okullar iyi niyetle hareket ederek, kurslarla ilgili çalışmaları yürütmektedir. 
Öğretmenler den kaç saate kadar kurslarda görev alabiliriz? Şeklinde yoğun bir şekilde sorular gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın eğitimi Destekleme Yönergesine göre Öğretmenler okulda girdiği dersler dahil toplam 40 saate kadar derse girebilirler. Bunu örneklendirecek olursak bir öğretmen okulda haftada 24 saat derse giriyorsa kurs da 16 saate kadar derse girebilir, okulda 28 saat derse giren diğer bir öğretmende kurs da 12 saate kadar derse girebilir. 

Maaş karşılığını doldurmayan bir öğretmen kurs da derse girdiği takdirde öncelikle maaş karşılığı toplam 15 saat düşüldükten sonra kalan dersler için ücret tahakkuk ettirilecektir. 

Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi YAŞASIN OKUL KURSLARI. 

Öğretmenlik bir sevdadır, öğretmenlik bir aşktır. Öğretmenlik yoksul çocuklarının gözlerindeki ışıltıdır. 

Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Öğretmenlik meçhul öğretmenin yüreğinde ağıt yüklü bir ezgidir. 

En derin saygılarımla, kalın sağlıcakla… 

Mustafa YILDIRIM 
E posta: yildirim8723@hotmail.com
banner182
Son Güncelleme: 05.10.2015 10:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol