banner374
30 Ağustos 2012 Perşembe 04:01
OKUL SÜTÜNDE FLAŞ GELİŞME!
 
Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nm ilköğretim okullarında uygulamaya koyduğu okul sütü projesine önümüzdeki yıl devam edilebilecek.

 

Mevsimsel süt arzının azalması nedeniyle birinci sömestrede ertelenen uygulama 2013 yılının şubat ayında, öğrencilerin ikinci sömestre başlamasıyla birlikte tekrar başlayacak.

 

Okul sütü projesi seneye kaldı 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın geçen öğretim yılında büyük tartışmalar eşliğinde uyguladığı okul sütü projesi bu eğitim döneminde ikinci yarıyılda başlayacak.

 

 Hüseyin GÖKÇE'nin haberine göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, mevsimsel olarak süt arzının azaldığı dönemde okul sütü projesinin devreye girmesinin fiyatları suni şekilde yükselteceği gerekçesiyle, uygulamayı yarı yıl tatilinden sonra başlayacak ikinci döneme bıraktı.

 

Türkiye'deki 32 bin 500 okulda 7 milyon 63 bin ilköğretim öğrencisine her gün süt dağıtılmasını öngören okul sütü projesi geçen öğretim yılının son döneminde başlamasına rağmen, sancılı bir süreç geçirdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortak yürüttüğü okul sütü projesinin ilk gününde çok sayıda öğrenci mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılırken, ilerleyen günlerde bu sayı artış gösterdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri ise bu durumun Türkiye'deki laktoza karşı duyarlılıktan kaynaklandığını belirtmişlerdi.

haberler.com
banner182
Son Güncelleme: 30.08.2012 04:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Gökhan Ç. 4 yıl önce

çocukların yarısından fazlası sütleri hiç açmadan ya çöplere yada görülmeyecek ağaç diplerine atıyor. zorla güzellik olmaz. bu uygulama devlete zarar ve israftan başka bir şey değil. faydalanan sayısı çok az.