banner374
26 Mayıs 2012 Cumartesi 05:02
Okullar akşamları da artık cıvıl cıvıl olacak...
Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçen aylarda başlattığı Okullar Hayat Olsun Projesi’yle, okullar akşam saatlerinde de ışığı yanan, mahalle toplantılarının yapıldığı, insanların eşofmanını giyerek spor yapmaya gideceği yerler haline gelecek.


Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr. Kemal Biçerli, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye’nin her yerinde büyük bir fiziksel kapasitesi olduğunu belirterek projede yer alan okullarda, örgün öğretim saatleri dışında, dil, mesleki eğitim, hobi kursu açabileceklerini belirtti. Projenin halkla okulu buluşturma noktasında çok önemli olduğuna dikkati çeken Biçerli, şöyle dedi: “Yüksek duvarlarla çevrilen okullar, mahalleliye çok bir şey ifade etmiyor. Halbuki bu okullar halkın vergileriyle yapılıyor. Bu projeyle duvarlar belki fiziksel manada yıkılmıyor ama subjektif manada yıkılıyor. Cıvıl cıvıl, akşam saatlerinde de ışığı yanan, güvenliği sağlanmış, insanların eşofmanını giyerek, hava soğuksa spor salonunda tur atabileceği, muhtarlık bir toplantı yapacaksa okulun salonunun açılıverdiği, elektronik ortamda kütüphane hizmeti verildiği, bilgisayar laboratuvarlarıyla birleştirildiği, internetten bir şey merak edenin girip okuldan o konuda çalışma yapabileceği, çocukların güvenle ödev yapması için gönderildiği, aklınıza gelebilecek envaiçeşitte faaliyetin yapılabileceği çok önemli bir proje.” 
banner182
Son Güncelleme: 26.05.2012 05:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
böyle şaçmalık işitmedim 5 yıl önce

böyle saçmalık işitmedim o doçent gelsin benim okuluma da yapsın şu saydığı saçmalıkları, bakalım hangi makamı kapacak o doçent?

Avatar
yelda özen 5 yıl önce

:))) ay cok komıkler yaa.. once normal okul saatlerınde guvenlıgı huzuru saglasınlar, okul saatı dısını sonra dusunuruz...kım acıcakmıs okulu aksam aksam??? kısın sogukta yazın allahın sıcagında ıpsız sapsızlara barıncak yer olur okullar, iste hayat bu:)