banner374
29 Kasım 2012 Perşembe 17:20
Okullarda ki Mescit Yasağı Kaldırılmalıdır Sayın DİNÇER
Kılık kıyafet yasağının önünde ki engellerin kaldırılması ve özellikle İmam Hatip okulları ile ortaokullarımızda ki öğrencilerimizin Kur'an - ı Kerim derslerinde başörtüsü ile girmesiuygulaması darbeci zihniyet ürününü ortadan kaldırdığı gibi inancı gereği örtünmek isteyen kardeşlerimizi de bir nebze olsunrahatlatmıştır.
 
Bu uygulama için DİNÇER'e teşekkür ederiz.
 
Ancak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlara mescit açma yasağı çağ dışı biruygulamanın eseri olarak devam etmektedir.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarının bir çoğunda mescit bulunmaktadır. Hatta İl ve İlçemüdürlüklerinde bile mescit vardır. Buna rağmen aynı yönetmelik ve kanunlarla yönetilen okulve kurumlarımızda mescide izin verilmemektedir. Bu durum mağduriyet yaratmaktadır.
 
Şöyle ki 100- 150 personeli olan bir okul veya kurumun mescidinin olmaması ve mesai saatlerinin camiye gitmeye müsait olmaması nedeniyle , Allah'ın emirlerini yerine getirmek isteyen öğretmen ve idarecilerimiz namazlarını kılmakta zorluk çekmekte ve tedirgin olmaktadırlar. Keza namaz kılmak isteyen öğretmenlere her idare aynı müsemmayı göstermemektedir.
 
15-20 hane halkı olan köylere cami yapıp, imam tayin ettiğimiz bir ülkede, 100 - 150 personelin görev yaptığı okul ve kurumlarımızda mescide izin vermemek  akla mantığa sığmıyor.
 
Sonuç olarak ; Okul ve kurumlarımızda mescit açılamaz saçmalığına son verilmelidir.banner182
Son Güncelleme: 29.11.2012 17:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Burcu 4 yıl önce

ücretli öğretmenlik yaptığım lisede mescit vardı.

Avatar
ibrahim arıcı 4 yıl önce

"okul ve kurumlarımızda mescit açılamaz saçmalığına son verilmelidir."doğru söze ne denir.