banner406
banner396
28 Kasım 2012 Çarşamba 14:20
Osmaniye Mem'de Norm Kadro Çıkmazı

 


Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinde Norm Kadro fazlası öğretmenlerin atanması ile ilgili yayınlanan 27/11/2012 tarih ve 19134 sayılı 2012/2013 Eğitim Öğretim Yılı, 7 Numaralı Değişiklik İnha Cetveli incelendiğinde kafa karışıklığına sebep olan bazı hususlar tespit edilmiş ve aşağıda sorulan sorulara gerek il Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin gerekse de komisyon çalışmalarına katılan yetkili sendika olan Türk Eğitim-Sen yetkililerinin cevap vermesi gerekmektedir.
1. Norm kadro fazlası öğretmenlerin atamaları eğitim öğretimi aksatacak şekilde dönem ortasında yapılmıştır. Öğrenci ve öğretmenlerin mağduriyetine fırsat vermeden şubat ayında gerçekleştirilmemesinin sebepleri nelerdir?
2. Norm kadro fazlası öğretmenlerden re'sen atanan öğretmenlerin ataması hangi mevzuat dahilinde gerçekleştirilmiştir.
3. Re'sen atamada norm fazlası öğretmenlerin tespitinde puan üstünlüğü ne şekilde dikkate alınmıştır?
4. Sağlık Meslek Lisesi atamalarında farklı bir yol izlenmiş midir? İzlendiyse gerekçesi nedir?
5. Sağlık Meslek Lisesi ile diğer eğitim kurumları arasındaki uygulama farklılıklarının sebebi nedir?
6. Re'sen atama yapılmayan norm kadro fazlası öğretmen var mıdır?
7. İnha cetveli incelendiğinde imza atan komisyon üye sayısının 6 olduğu gözükmekte iken, listelerde paraf atan üye sayısını 3 olduğu gözükmektedir. Bunun sebebi nedir?
8. Paraf atan 3 üyenin kimler olduğu kamuoyuna duyurulmalıdır.
9. Yetkili sendika Türk Eğitim-Sen temsilcisinin şerhi neden yayınlanmamıştır?
10. Norm kadro fazlası olmamasına rağmen yapılan öğretmen ataması var mıdır?
11. Norm kadro fazlası öğretmen ataması yapılırken eş durumu ve mazeret durumları gözetilmeksizin yapılan bu atamalardan dolayı oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için yürütülen herhangi bir çalışma var mıdır? Neden eş durumları ve mazeretler dikkate alınmamıştır?


Son Güncelleme: 28.11.2012 14:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mağdur mağdur 2012-11-29 15:42:01

bu atama ilgili yönetmelik doğrultusunda yapılmamıştır.ilgili yönetmeliğin 41.maddesinin 5.fıkrasında şöyle der;fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir.
buna göre tercih yapmış bir öğretmenin atamasının yapılmaması gerekir.bu atama mahkemeden olmadı bağdat'tan döner.çünkü hatalıdır yanlıştır.

Avatar
mağdur mağdur 2012-11-29 15:57:59

kadirli ilçesinden düziçi'ne yada bahçe'ye ataması yapılan bir arkadaşımızın yerine koyalım kendimizi.özür durumundan dolayı atamanızın yapıldığı şehre taşınma imkanınız yok.fakat bahsettiğimiz şehir yaklaşık 70-80 km uzaklıkta.dolayısıyla gidiş-geliş yapma,ders saatinden önce orda olma imkanınızda yok.şimdi il milli eğitim cevap verebilirmi acaba bunca insan bu şartlarda nasıl çalışacak?bu insanlar öğretmenlik yapabilmek için resen değil resmen savaş vermektedirler....

Avatar
mağdur mağdur 2012-11-29 16:01:12

ayrıca resen ataması (ne hikmetse)yapılmayan arkadaşlar vardır.bkz.kadirli ilçe mem

Avatar
mağdure 2012-11-30 11:34:24

düziçine atamam yapıldı çok yakından tanıdığım norm fazlası arkadaşın ataması yapılmadı