banner374
11 Şubat 2016 Perşembe 13:25
ÖSYM'den Binlerce Öğretmene Şok

 Ösym tarafından daha önce sınav görevi alan öğretmenler son birkaç haftadır görev talebinde bulunmak için görevli işlemleri ekranına girmeye çalıştıklarında ‘’Şifremi unuttum; şifre alma işlemi Görevli durumunuz aktif halde bulunmamaktadır. Görevli kaydınızı yapan/güncelleyen kişi ya da kurumdan görevli bilgilerinizi düzeltebilirsiniz’’ uyarısıyla karşılaşmaktadırlar.


Konuya ilişkin ÖSYM ile yapılan görüşmelerde ÖSYM ‘nin başkanlar kurulunun aldığı karar gereği artık özel eğitim uygulama okulları ,iş eğitim merkezleri, halk eğitim merkezlerinde görev yapan öğretmenlere bundan böyle sınav görevi verilmeyeceği cevabı verilmektedir. 1. Daha önce bu kurumlarda görev yapan öğretmenlere şimdi neden sınav görevi verilmemektedir? 2. Konuya ilişkin ÖSYM neden yazılı ve sözlü bir açıklama gereği duymuyor?

3. ÖSYM sınav görevlilerini belirleme ve atama ilkelerinde diğer kurumlarda görev yapan öğretmenlerle Özel Eğitim Uygulama Okulları, İş Eğitim Merkezleri, Halk Eğitim Merkezlerinde çalışan öğretmenlerin mesleki yeterlilik, formasyon vb. bir fark mı görmektedir? 

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol