banner374
06 Ocak 2016 Çarşamba 11:07
Özür Grubu Atamalarında İl - İlçe Emri İsteniyor
 Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu ay içerisinde gerçekleştireceği özür grubu atamaları yarın başlıyor. 1. aşama başvuruları ve sonrasında yapılacak eş durumu, sağlık özrü gibi atamalar için düğmeye basıldı. Bilindiği gibi özür grubu atamalarında her yıl hizmet puanı üstünlüğü esasına göre atama yapılıyor. Bazı branşlardaki kadro doluluğu ve sıkışıklık atamalarda bazen sıkıntı yaratabiliyor. Özür Grubu atamaları sonrasında yerleşemeyen, ataması yapılmayan öğretmenler için il veya ilçe emri isteniyor. Atamalar sonrasında yer değişikliği işlemleri tamamlanamayan öğretmenler il ve ilçe emri ile eşlerine, çocuklarına ve sevdiklerine kavuşmak istiyor. Bakanlıktan bu yıl özellikle hizmet puanı düşük ve branşında doluluk oranı batı illerinde çok fazla olan öğretmenler il / ilçe emri istiyor.

 Bilindiği gibi her yıl az sayıda da olsa özür grubu atamalarında öğretmenlerin bir kısmının yerleri değiştirilemiyor. Milli Eğitim Bakanlığı gerekli önlemleri alır ve İl/İlçe emrini verirse bu düzenlemeler sonrasında özür grubuna bağlı olarak yer değiştirme işlemleri ve özellikle eş tayinleri %100 seviyeye çıkmış olacak.

 Bakanlık, bu konuda nasıl bir adım atacak bilinmiyor. Süreci takip edip siz değerli okuyucularımıza bilgi aktarmaya devam edeceğiz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Not: Facebook hesabınızın açık olması gerekmektedir. Facebook hesabı açık olmayanlar grubun içerigini görüp katılamazlar


www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 06.01.2016 11:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ibo 12 ay önce

Aynı ilde çalışıp eşler arasında 170 km mesafe olan ve aynı ilde olduğumuz için birleşmeyen...İl ici mağdurlarınin sayısı çok fazla...yazık günah çocuklarımıza. .

Avatar
DEDE 12 ay önce

il i̇çi̇nede ai̇lesi̇nden çok uzakta görev yapip her gün 100-150 km lerce yol kateden ve sikintilar yaşayan öğretmenlere de i̇lçe emri̇ veri̇lmeli̇ haksizlik gi̇deri̇lmeli̇..

Avatar
Ömer 12 ay önce

Ancak bizi o kurtarir

Avatar
bolunmus aile 12 ay önce

ayni ilde esim farkli ben farkli ilcede 3 yildir yasiyoruz. lanet olsun bakanliginiza da insanliginiza da...yaratiginiz yeni nesil tipi

Avatar
zorunlu hizmetten muaflar 12 ay önce

Her yıl gelen afla zorunlu hizmetten muaf tutulanlar hep batinin en güzel yerinde görev yapanlar hic doğuya gelmemiş çakıl i batida yaşayanlar niye görülmüyor artık yeter ogretmenlerde bir yerde en çok 10 yil kalsin zorunlu hizmetlerini doguda mutlaka yapsinlar af olmasın

Avatar
Mat 12 ay önce

2000 km uzaktayiz eyy hocalarim biz olelim o zaman

Avatar
fen 12 ay önce

il ve ilçe emri gelmeli insanların umutları suya düşürülmemeli

Avatar
mehmet 12 ay önce

engelilik durumu ataması açtılar.basvuru yapıyorsun buraya kadar güzel.yalnız atama olacağı zaman bütün öğretmenlerle puan üstünlüğüne tutuluyorsun.atama olmayacak neden açarsın o zaman engellilik durumu butonunu.hayret doğrusu.bu durum düzeltılmeli.