banner374
23 Ağustos 2012 Perşembe 03:16
Özür Grubu Mağdur Öğretmenler Eylem Yapacak!
 
Sağlık, öğrenim ve eş durumu özür grubu atamaları ile binlerce öğretmenin yer değişikliğinin yapılmamasına ilişkin eylem kararıdır.

 

 

4+4+4 eğitim sistemi ile öğretmenler mağdur edilmeye devam ediyor. 

 

Bugün başlayan özür grubu yer değiştirme başvurularında, binlerce öğretmen, başvuru modülünde "Branşınıza ait boş kontenjan bulunmamaktadır" ifadesi ile karşılaştı.

 

Daha önce Atama ve Yer Değiştirme Kılavuzu'nda norm fazlalığı olan branşlarda atamanın yapılmayacağı dile getirilmişti. Bu haliyle birçok sorunu içerisinde barındıran düzenlemeye, bugün öğretmenlerin karşılaştığı  "Branşınıza ait boş kontenjan bulunmamaktadır" ifadesi ile bir yenisi daha eklenmiş; norm açığı olan branşlarda da kontenjan açılmamıştır.

 

Sendikamız Eğitim Sen, sağlık, öğrenim ve eş durumu özür grubu atamaları ile binlerce öğretmenin yer değişikliğinin yapılmamasına ve bu haklarının yok sayılmasına karşı 23 Ağustos Perşembe günü (yarın) saat 13.30'da Milli Eğitim Bakanlığı önünde olacaktır.
banner182
Son Güncelleme: 23.08.2012 03:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tarık 4 yıl önce

özür gurubu magduru yok, sadece eş durumu fırsatcıları var bence. daha 2 yıllık ögrt şırnak tan izmir e hooop gidiyor, biz burda 9 yıldır çürüdük