banner374
18 Ekim 2012 Perşembe 20:58
Profesörler 4+4+4'ü Nasıl Değerlendirdi?
Ankara Üniversitesi’ndeki Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde 4+4+4 hakkında değerlendirme ve güncel durum konulu bir panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak katılan Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güzver Yıldıran, sistemi eleştirdi. Yıldıran, "Kanun hazırlanırken ne uzmanların ne de velilerin görüşü alınmıştır" dedi.

Başkanlığını Prof. Dr. Dilek Gözütok’un yaptığı panele çok sayıda öğrenci katıldı.


Panelde konuşan Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güzver Yıldıran, sistemi bilimsel açıdan ele aldı. Yıldıran, 66 aylık çocukların 40 dakikalık bir dersi takip etmesi mümkün olmadığını belirtti: “Bilimsel veriler şunu gösteriyor: 7 yaş öncesi dönemde operasyonel öğrenme önemlidir. Bu dönemdeki çocuğun 1. sınıf müfredat için gerekli becerilerden basit okuma, basit işlem yeteneklerine sahip değildir. Bu, 66 aylık bir çocuğun el-göz koordinasyonu açısından, nörolojik olarak son derece sakıncalıdır.”
Prof. Dr. Güzver panele katılan öğretmen adaylarına “Düzenleme ile ilgili verilen izahatlar bilimsel kaygıları karşılamaktan uzaktır” diye seslendi.


ulusalkanal.com.tr


banner182
Son Güncelleme: 18.10.2012 20:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol