banner406
banner396
12 Nisan 2012 Perşembe 08:39
SAĞLIK  BAKANI  İLE  MEB  BAKANI   ARASINDAKİ    FARKLAR
 Sağlık Bakanı  : Dr. Recep  AKDAĞ    tıp  ile  ilgili  bir   alandan   mezun   olduğu   için   konuya   vakıf   bir   bakan işini     dört   dörtlük   yaptığı    konuşmalarından     ve   yaptıklarından    belli.
 
Milli  Eğitim  Bakanı:   Ömer   Dinçer      İşletme   mezunu     Türkiye’nin   geleceğini   yetiştiren  kurumun     başında   bakanlık   yaptığı   birimin   alanı   ile     ilgili   bilgisinin   azlığı   her   konuştuğunda   ortaya   çıkıyor.  Nasıl  mı  buyurun   siz    karar   verin  ?
 
Akdağ: Sağlık Personelinin Maaşlarında İyileştirme Yapacağız
Sağlık Bakanı Akdağ, Doktorların ve sağlık çalışanlarının haklarını korumayı önemsediklerini, hekimlerin ve sağlık personelinin çalışma ve emeklilik hayatlarında iyileştirme yapacaklarını ifade etti.
 
Dinçer: Milli Eğitim Bakanının, “Türkiye’de öğretmenlerin az çalıştığı” şeklindeki açıklamalarını yorumlayan Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Güzver YILDIRAN, “Kadrolu öğretmenler ülkemizde yılda ortalama 22.000 Euro maaş alıyor ve bu da aylık 1.700 Euro gibi bir maaşa karşılık geliyor” .

Akdağ:   Sağlık Personelinin   izinlerini   Akdağ, "Doktorların ve tüm sağlık personelinin çalışma şartlarını iyileştirmek, kazançlarını artırmak, emekliliklerine yansıyabilecek kazanç miktarlarını artış sağlanması yönünde çalışmaya devam edeceğiz

Dinçer: Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer,  Türkiye’de öğretmenler az çalışıyor  Türkiye’deki ilköğretim öğretmenlerin yıllık 870 saatlerini okulda geçirdiğini belirterek, bu rakamın OECD ortalamasının 312 saat altında olduğunu bildirdi

Dinçer:  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlerin 3 ayın tamamında tatil yapmayacaklarını belirterek, "İhtiyaç duydukları kadar tatil için zaman ayıracağız ama onun dışında bir eğitim programı yapacağız. En az 1 ay süre ile öğretmenlerimizi eğitime tabii tutacağız. Onun için de hazırlık yapıyoruz." diye konuştu.

 

Akdağ: Şiddet  varsa  sağlık  yok .Hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet kınıyorum…. ...

VE  DİĞERLERİ.... 

 MEB  Ömer  DİNÇER   ve  medyaya  yansıyanlar 

 

Milli Eğitim Bakanımız göreve geldiği günden itibaren ,


Okullar ve öğretmenler üzerine söylenenler ve yapılanlar;


Milli Eğitim Sisteminin temel amacı Uluslararası sermayenin ihtiyaç duyduğu iş gücünü yetiştirmektir…


İthal öğretmen (Neyse ki son anda çark edildi.)


Öğretmenler üç ay tatil yapıyorlar…   (35  Senelik  öğretmenim  3  ay   tatil  görmedim    resmi tatil  1  temmuz   ile  1  eylül  )


Artık yaz tatillerinde bilgi ve görgülerini artıracak mesleki eğitimlere tabi tutulacaklar…  (seminerler    boşa  mı   yapılıyor   )


5 yılda bir yeterliliklerinin tespiti için sınava tabi tutulacaklar…  (ÖSS , LİSANS   EĞİTİMİ,KPSS, STAJIYER   SINAVI   16  senelik   eğitim   yetmediği   için   öğretmeni   5   yılda   bir   sınava   tabi   tutulacak  )

 

 


Okullar artık halka açılacak (Bugüne kadar halkın okullara girmesi yasaktı sanki  )…

Okullara   bilim  ve  teknolojiyi   getireceğiz   (  Okuldaki   BT  sınıfları   eskidi   BT  dersleri   kaldırıldı   nasıl  bir teknoloji)


Her eğitim fakültesi mezunu atanmak zorunda değil , yeteneklerine uygun başka iş bulsunlar…(Nasılsa  atandığında   az maaş  aldığı  için   ek  iş   yapacak  pazarda,taksi de  şimdiden  alışsın   )


Keşke öğretmenlik mesleğine en zeki ve yetenekli öğrencileri yönlendirebilsek… (Şuan   görev   yapanları    zeki   görmüyor     ve yetenekli   de)


Bakan öğretmenlere şahsiyet kazandırmaya uğraşıyoruz…     (Şuan  çalışanların  şahsiyetlerini  sorunlu görüyor.)
Öğretmenlere ek ödeme yok… (Öğretmen zaten  çok   para   alıyor   yaa)


Öğretmenler önce işlerini düzgün yapsınlar , parayı sonra düşünsünler…


Okul müdürleri okullarına bağış kabul ettikleri için soruşturulsun…  (İKS    Sorusu   okulda   tuvaletler   temiz   mi  ?       Temiz değilse   şikayet  et  ) 


Alo MEB şikayet 147’yi arayın…Kime sinir olduysanız ihbar edin adınızı vermenize de gerek yok, biz icabını yaparız. Yeter ki siz ihbarcılığı sanat haline getirin…


Milli Eğitim Sisteminde yapılmak istenen nedir?
Bir bakanlığa mensup çalışanları kendi Bakanı bile düşünmüyor savunmuyorsa, üstelik bir de aşağılamak için hiçbir fırsatı kaçırmıyorsa, bu bakanlığın verdiği hizmetten kime ne hayır gelir?
Burada çalışan öğretmen işini hangi hevesle yapar?
Eğer hala öğretmenleri eleştiriyorsanız?
Arayın 147’yi ihbar edin öğretmenleri , tabii kendinize ihbarcılığı yakıştırabilirseniz

EĞİTİM-SÖZ-SEN

Son Güncelleme: 12.04.2012 08:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
filozof 2012-04-13 18:26:01

helal çok doğru bir tespit