banner374
22 Ocak 2016 Cuma 09:25
Sahte öğretmenler 'karı koca' çıktı
 RAMAZAN ÇELİK Hatay DHA
'Özel eğitim öğretmeni'

Bunun üzerine öğretmenlerin görevlerine son verilip haklarında Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. Diplomaları sahte olduğu iddiasıyla görevden uzaklaştırılan 7 öğretmenin de 'özel eğitim öğretmeni' olduğu bildirildi.

Haklarında suç duyurusu da yapılan öğretmenlerden 2'sinin ise karı koca olduğu ortaya çıktı. Dörtyol İlk Kurşun İlkokulu'nda görev yapan C.Ö.'nün atama için Milli Eğitim Bakanlığı'na verdiği Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü'nün Zihin Engelliler Öğretmenliği diplomasının sahte olduğu, kendisi gibi özel eğitim öğretmenliği sahte diplomasına sahip eşi S.Ö.'nün de Altınözü ilçesinde bir okulda görev yaptığı kaydedildi.

Milliyet
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hayret edilecek işler var 11 ay önce

Artık bu karı koca sahtekarlık iyice yaygınlaştı müdür yardımcısı atamalarında da karı koca müdür yardımcısı oldu ülkemizde başka öğretmen mi kalmadı da karı koca hayret doğrusu

Avatar
Atanamayan Öğretmen 11 ay önce

Iyi bari 7 kişinin ki sahteymis..Binlerce kişi zannetik sahte ogretmen Öyle bir sunuldu ki medyaya.onu geçelim de atanamayan ogretmenlerin sonu ne olacak?