Meb Personeli:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Seçmeli Dersler Notla Değerlendirilecek mi?

Seçmeli derslerde sınav var mıdır yok mudur? Notla değerlendirilir mi değerlendirilmez mi? Uzun süredir bu konu hakkında çeşitli yetkililerle görüşmeler sonucunda bugün ortaya çıkan net sonuç şudur:
Ortaokul 5.Sınıf Seçmeli Derslerde Sınav Var mıdır? YOKTUR... Peki dayanağı nedir?
İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 36.madde: Seçmeli dersler ile rehberlik ve sosyal etkinlikler notla değerlendirilmez. Ancak, karnede ve diğer belgelerde gösterilir.


Lise 9.Sınıflardaki Seçmeli Derslerde (Kuran, Hz.Muhammedin Hayatı, Temel Dini Bilgiler ) Sınav var mıdır? VARDIR... Peki dayanağı nedir?
20.07.2010 Tarih ve 76 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim kurumları Haftalık Ders Çizelgelerinin Uygulanmasına Yönelik Açıklamalar kısmında; sadece Sosyal Etkinlik ve Bilgi Kuramı derslerinin notla değerlendirlemeyeceği ifade edilmiştir. Bunun dışında kalan dersler ise notla değerlendiirilir.
İzzet EKER 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Esat 3 ay önce

10. sınıfta s.yabancı dil yabancı dil karneye geçiyo sadece onu biliyorum bazı seçmeli derslerde geçiyo biliyorum mesela s.dil ve anlatım dil ve anlatım karnede
aynı dersten 2 tane zayıf oluyor.

Misafir Avatar
bilişimci 2 yıl önce

yeter artık ! bilişim derslerinin ne olduu belirlensin. arada heba olmasın. iddia etmiyorum artık feriştahı gelse kanıtlarım bu çocuklar facebook ve oyun dışında bilgisayar ve teknolojiden anlamiyorlar. knot olmak zorunda!arneden

Misafir Avatar
orhan 2 yıl önce

meb'in bu saçmalıktan vakit kaybetmeden vaz geçmesi gerekiyor. seçmeli ders çocukların not korkusu olmadan zevk alarak öğrenecekler derslerdir. not işin içine girerse zevk olayı kalkar mecburiyet işin içine girer.

Doğuda Çalışana Askeri Öğretmenlik
Doğuda Çalışana Askeri Öğretmenlik

Haberi Oku