banner374
05 Ocak 2014 Pazar 23:23
Şehit öğretmen ve kızının mezarı yenilendi

 Gemlik Belediyesi, 1993 yılı ekim ayında Diyarbakır Lice İlçesinde şehit edilen öğretmen Ethem Yaşar ve 1994 yılında lösemi kanserinden hayatını kaybeden kızı Hatice Yaşar'ı unutmadı.

Türkiye Harp Malülleri Derneği Gemlik Şehit Aileleri Temsilciliğinin talebini geri çevirmeyen Gemlik Belediyesi, şehit öğretmen Ethem Yaşar ve kızı Hatice Yaşar'ın Engürücük Köyü'ndeki mezarlarını yeniledi. Gemlik Belediyesi, ilçe belediye mezarlığında yatmakta olan 7 şehidin mezarını da yenileme çalışmalarını başlattı. Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, şehitlerini ve gazilerini unutan bir toplumun, hayır duası alamayacağını vurguladı. Gemlik'teki tüm sivil toplum örgütleri ile birlikte uyumlu çalışmaların altına imza attıklarını ifade eden Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Şehit Aileleri Derneği'nin talebini de ivedilikle yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Türkiye Harp Malülleri Derneği Gemlik Şehit Aileleri Temsilcisi Hüseyin Bıçakçı da, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik ve sponsor firmalara teşekkür ederek, gazilere gösterilen yoğun ve samimi ilginin, şehitlerin anıt mezarlarına da gösterilmesinin büyük mutluluğunu duyduklarını sözlerine ekledi.

Yenilenen mezarda yapılan törene, Şehit Öğretmen Ethem Yaşar'ın eşi Sevim Yaşar ve kayınbiraderi Sadık Çetin ile Yaşar ailesi de katıldı.
banner182
Son Güncelleme: 05.01.2014 23:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ALLAH MEKANLARINI CENNET ETSİN 3 yıl önce

tanri türkü korusun ve yüceltsin