banner374
27 Nisan 2014 Pazar 10:19
Sınavı sabote eden öğretmene 2 yıl ceza
 Milli Eğitim Bakanlığı, sınavlarda görevli bazı öğretmenlerin sabote girişimlerini önlemek için güvenlik tedbirlerini artırdı. Buna göre; görevini iptal ettiren, rapor alan veya bilinçli olarak gitmeyen öğretmenlere daha sonra yapılacak açık öğretim, ehliyet gibi sınavlarda 2 yıl boyunca görev verilmeyecek. Bakanlık daha önce, sınava zamanında gelmeyen öğretmene ücret ödemesi yapılmayacağını duyurmuştu. Herhangi bir olumsuzluğa karşı yedek öğretmenler de hazır bekliyor.
4 GÜN TATİL

Bu arada, ikinci dönem lise geçiş sınavının pazartesi ve salı günlerine denk gelmesi, 8. sınıflarla aynı okulda eğitim gören diğer ortaokul öğrencilerine yaradı. Öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması amacıyla ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar, sınav günleri tatil yapacak. Hafta sonu tatiliyle birleşen bugünlerle birlikte diğer öğrenciler 4 gün tatil yapma fırsatı yakalayacak.

Gökhan Kaya

 Türkiye
banner182
Son Güncelleme: 27.04.2014 10:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
baytema 3 yıl önce

Eşim, 28-29.11.2013 tarihinde TEOG sınavında gözetmen olarak görev yapmıştır. Bir cevap kağıdının geri dönüşüm paketine konmadığı iddia edilerek Antalya İl Disiplin Kurulu tarafında açılan soruşturma sonucunda; “657 DMK 2670 değişik 125B/a maddesi uyarınca KINAMA cezası ile tecziye, tarafınıza bundan sonra aynı veya benzer görev verilmemesi; hizmetin gereği ilkeleri uyarınca ve İl İdaresi K. 8/C maddesi gereğince İl içinde naklin icra edilmesinin uygun olacağı teklif edilmiş” ve Nisan ayında 24 yıl çalıştığı okuldan, merkeze 33 km. uzaklıktaki köy okuluna branşı anasınıfı öğretmeni olarak atanmıştır.
Sınav günü salon başkanı ve gözetmen tespit edilmiştir. Sınav kağıtlarını imza karşılığı alan ve imza karşılığı komisyona teslim eden salon başkanıdır.
Bir hak kaybı yok, bir şikayetçi olan yokken, eşime uygulanan bu ceza ağır değil mi?