banner396
28 Mayıs 2012 Pazartesi 08:33
Siyaset Bilimciler 4+ 4+ 4' ü Anlatıyor
Eğitimci ve Psikolog ve Siyaset Bilimciler 4+ 4+ 4 ü anlatıyor.


 
 
1. Prof. Çiğdem Kağıtcıbaşı. Psikolog. Moderatör-  Konuşmacı...Koç Üniversitesi. Öğretim üyesi. 
 
2. Prof Ayla Oktay. Eğitim bilimci, Maltepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Öğretim üyesi
 
3. Prof Dr Binnaz Toprak.Siyaset bilimci. CHP İstanbul milletvekili  
 
4. Prof. Dr. Ayşe Yalın. Psikolog. Ana okulu sorumlusu
 
Panelin yeri ve tarihi: 
Mimar Sinan Üniversitesi  Oditoryumu, Beşiktaş.  saat 15 00-.18 00, 29 Mayıs, 2012
 
İletişim için:: Prof. Dr. Aysel Ekşi 0532 262 87 00, 
                       Prof. Dr. Zerin Bayrakdar 0535 356 55 77 
 
Bizim Ülke Derneğinin düzenlediği panele katılımınızı bekliyoruz.
 
 
Konuşmacıların yaşam öyküleri özetleri:
 
1. Yönetici ve konuşmacı Prof. Çiğdem Kağıtcıbaşı
 
1961-66 yıllarında ABD ‘de Kalifornia, Berkeley Ünivesitesinde  araştırmacı asistan olarak çalıştı. 1969 ‘da yurda döndü ve 1969-73 yılları arasında Ankara’da  Orta Doğu Teknik Üniversitesinde psikoloji alanında öğretim çalışmalarına  başladı.  
1973  - 1995 :yılları arasında Boğaziçi Universitesi, psikoloji alanında öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1995 yılından beri , Koç Universitesinde psikoloji alanında öğretim üyesidir. 
Ayrıca  misafir öğretim üyesi olarak belli sürelerle yurt dışında çalıştı. ABD’de 1973 yılnda Kalifornia’da Berkeley, 1979 da New York; 1983 de  Harward  Üniversitesi ve 2001 da New York Üniversitelerinde misafir öğretim üyesi idi. 
Hollanda’da 1993 – 94 yıllarında ve ayrıca  2005 de misafir öğretim üyeliği yaptı 
Hindistan’da üniversitede  misafir öğretim üyesi idi.  
 
Uluslar arası kongrelerdeki konuşmaları  İngilizce 185  makalede  yayınlanmıştır. İngilizce ve Türkçe dört  kitabın yazarıdır. Çok sayıda İngilizce ve Türkçe kitaplarda psikoloji alanındaki bölümlerin yazarıdır. .  
Prof Çiğdem Kağıtcıbaşı bir çocuk annesidir.
 


2. Konuşmacı  Prof. Ayla Oktay
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü’nden mezun oldu, 1975-76 öğretim yılında İngiltere’de doktora sonrası eğitim programına katıldı. Eğitim kurumlarını incelemek için 1987 yılında bir süre İngiltere ve Almanya’da kaldı.  


1988’de Marmara Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu’na müdür olarak atandı.1992- 2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi İlköğretim bölüm başkanı  ve okul öncesi eğitim anabilim dalı başkanlığı görevlerini sürdürdü. 2005- 2009 tarihleri arasında Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü, 2001- 2009 yılları arasında  Marmara Üniversitesi Rektör danışmanı olarak görev yaptı, UNESCO Türkiye Milli  Komitesi, Eğitim Komisyonu üyesi,  Yüksek Öğretim Kurumu Öğretmen yetiştirme Türkiye MilliKomitesi üyesi olarak görev yaptı. 2009 da Marmara Üniversitesinden emekliye ayrıldı. 
Halen Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi - Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanıdır. Son on yıldaki çalışmalarını özellikle Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim alanında yoğunlaştırdı. Ayrıca MEB ve UNCEF ile ortak çeşitli projelerde yer aldı. MEB’nin hizmet içi eğitim programlarına aktif olarak katıldı.


Ulusal ve uluslar arası bir çok derginin hakem kurulunda yer almaktadır.


 18 kitap yazmış olan Ayla Oktay’ın başlıca kitapları İlköğretime Hazırlık ve İlköğretim Programları, Yaşamın sihirli yılları okul öncesi dönem,Okul Öncesi Eğitiminde Denetim Rehber Kitabı, 21. Yüzyılda Eğitim ve Türk Eğitim Sistemi adlarını taşımaktadır. 


 


3. Konuşmacı Prof  Binnaz Toprak:


New York’ta City Universitesi  Siyaset Bilimi Bölümünden mezun oldu. Doktorasını aynı Universitede yaptı. Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde göreve başladı. Aynı üniversitede doçent ve profesör oldu.. Koç ve Minnesota (ABD) Üniversitelerinde misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyeliği ve Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlendi. Radikal gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Çeşitli ülkelerde 170'in üzerinde konferans ve sempozyumda bildiri sundu. Çok sayıda İngilizce ve Türkçe makalesi ile 5 kitabı yayınlandı. Halen CHP İstanbul milletvekilidirEvlidir ve bir çocuk annesidir.
 
 
4. Konuşmacı Prof.Ayşe Yalın


Meslek yaşantısını 1972 – 1977 yılları arasında  Hacettepe Üniversitesi  ve 1977- 2001 
arasında Ankara Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dallarında psikolog olarak sürdürdü .1985  de Kanada –Ottowa’da, 1993 de ise ABD’de Berkshire Aile Tedavi Merkezi’de aile Tedavisi eğitimi aldı.
1999 yılında Marmara bölgesindeki depremden sonra, felaketzede çocuklar ve aileleri için UNICEF- MEB tarafından hazırlanmış olan psikososyal okul projesinde uygulamacı, eğitici ve danışman olarak bölgede çalıştı. 2005 yılına kadar projenin tüm yurtta yaygınlaşması çalışmasında yer aldı. Ayrıca UNICEF- MEB işbirliğinde yürütülmüş olan “Haydi Kızlar Okula”, “Çocuk Dostu Okullar” ve “Aile içi Şiddet-Kadına Yönelik Şiddet” projelerinde eğitici ve danışman olarak görev aldı. 
Halen Madalyon Psikiyatri Merkezi Aile ve Çocuk Ruh Sağlığında çalışmaları devam ediyor. 2008 tarihinden beri belirli günlerde doğup büyüdüğü Ünye’ye giderek, orada açtığı Özel Anaokulu’nda çalışmaktadır.
50'nin üzerinde bilimsel yayını olan Prof. Dr. Ayşe Yalın evli ve iki çocuk annesidir.


 egitim ajansi.com
Son Güncelleme: 28.05.2012 08:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.