banner374
06 Mayıs 2013 Pazartesi 08:20
Taslakta 15.Madde Eleştirisi!
 Geçen hafta gündemi en çok meşgul eden konu Yönetici Atama Yönetmeliği Taslağı oldu ve taslak birkaç madde dışında genel olarak kabul gördü. Düzeltme yapılmaması halinde en çok tepki toplayacak ve haksızlığa sebep olacak madde 15. dir.
Madde 15 te müdürlüğe ilk defa atama şartı olarak 3 yıl şartı getirilmiştir. Bu maddeyle daha önce müdürlük sınavını kazanmış olmasına rağmen 3 yılını tamamlamamış yönetici adaylarının önü kapatılmıştır.15.maddenin düzeltilmemesi halinde yönetmelik yargıya taşınacak ve bunun sonucunda atamalar yeniden uzayacaktır. Umarım bakanlık yetkilileri bu yanlıştan bir an önce dönerler ve müdürlük sınavını kazanan yönetici adayları mağdur olmazlar.
Her şey gönlünüzce olsun…
Sertaç KILIÇ


banner182
Son Güncelleme: 06.05.2013 08:20
Anahtar Kelimeler:
taslakta madde eleştirisi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sınıf öğrt 4 yıl önce

23. mad.''kapatılan, dönüştürülen ve birleştirilen okullardaki yöneticiler alanlarına bakılmadan norm kadrolarla ilişkilendirilerek isteyen yöneticilere alan değişikliği hakkı verilir''ibaresi konulması daha hakkaniyetli olurdu

Avatar
EMİN KUL 4 yıl önce

norm fazlasin yöneticilere 2 yil bekleme hakki verilmelidir. dönüşümden dolayi okulunda iki yil içersinde norm değişiklikleri olmakta bu nedenlede norma düşenin resen atamasinin yapilmasi mağduriyet getirecektir.