banner374
21 Şubat 2013 Perşembe 12:50
TAŞRADA NELER OLUYOR!
 2 yıldır rotasyon ve adil bir yönetmelik bekleyen taşra yöneticileri son atamalarla iyice tedirgin oldular. Yaz dönemi rotasyon beklerken başta İstanbul olmak üzere şube müdürü ve ilçe müdürü atamalarının yapılması yöneticiler arasında şaşkınlıkla karşılandı. 
Yıllardır mahrum ilçelerde çalışmak durumunda kalan şube müdürleri yaz dönemi rotasyonuyla nihayet daha iyi bir yere gitmenin hayalini kurarken bir taraftan rotasyonun yapılmayacağı dedikoduları bir yandan da il içi yer değiştirme" class="klink">il içi yer değiştirmelerle zor durumda kaldılar.

Eski bir müsteşar şu ifadeyi kullanmış: ‘Bakan değişikliği önemli değil de her Bakan geldiğinde 1 ay Bakanlığı kendisine anlatmak zorunda kalıyorum o sıkıntı oluyor.’
Tam Sayın Dinçer taşra rotasyonunun gereğini anlamış ve bu doğrultuda çalışmalar yaparken Sayın Avcı’ya konunun yeniden anlatılması gereği çıktı ortaya.

Eğer rotasyon yapılacaksa –ki yapılmalıdır- il içi şube müdürü değişikliklerinin anlamı yoktur. Rotasyon yapılmayacaksa yine adil şekilde ve isteğe bağlı olarak şube müdürlerinin istedikleri yerlere atamaları yapılmalıdır.

Bu arada yapılan atamaların parti politikası ve ideolojisi doğrultusunda yapıldığını mı sanıyorsunuz?

Kesinlikle yanıldınız. Ateist de olsanız sağlam bir siyasi referansınız varsa atanamayacağınız yer yoktur. Evliya da olsanız siyasi referansınız yoksa bir de bazı basit istekleri ‘örneğin görevlendirme’ yapmadıysanız sizden kötüsü yoktur.

Sayın Avcı taşra yanıyor haberiniz olsun.

Metin KOÇER
personelmeb.net
banner182
Son Güncelleme: 21.02.2013 12:50
Anahtar Kelimeler:
taşrada neler oluyor
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol