banner291
banner289

Tecavüz Sanığı İlmihal Hocası

Tecavüz Sanığı İlmihal Hocası Tecavüz mağduru çocuk haberlerine en son Bingöl’de 6 uzman çavuşun tecavüzüne uğrayan E.A. dahil olmuştu. Bu kez Güneydoğu’da 14 yaşındaki bir erkek çocuk, 4 ay kadar kaldığı özel yurttaki ilmihal hocasının tecavüzüne maruz kaldı.

Tecavüz Sanığı İlmihal Hocası
 Mardin-Şırnak hattında yaşanan bir dram bu. Aynı zamanda aile sırrı. Güneydoğu’daki bu ailenin hayatını daha da zorlaştırmamak için adlarını saklı tuttuk. Baba Şırnak’ın bir ilçesinde memur. Anne ev kadını. Üç oğulları var. Üçü de birbirinden çalışkan. En küçükleri A., geçen yıl Mardin’de Anadolu lisesini kazandı. Kaymakam olmaktı hayali. Ama kalacağı bir devlet yurdu yoktu. Uzak bir şehirdeki imam hatip lisesinde okuyan ağabeyinin tavsiyesiyle özel bir erkek yurduna yerleşti. Kendisi gibi yurtta kalan 50 erkek öğrenci de fakir aile çocuklarıydı.

YÖNETİCİ VE KURAN HOCASI

2012 Kasım’ında yurt yöneticisi ve ilmihâl öğretmeni H.K., bir gece yarısı gözüne fener tutarak uyandırdı. Odasına götürdü, kapıyı kilitledi. Tecavüz ettikten sonra gırtlağına sarıldı, “Birine söylersen seni öldürürüm. Nereye gitsen bulurum” dedi. İki kez de sırtında sopa kırıncaya kadar dövdü. 2013 Mart’ına kadar tecavüz devam etti. A., arkadaş sohbetlerinde, H.K.’nin kendisine yaptıklarını yurttaki başka çocuklara da yaptığını öğrendi. 
Başına gelenleri söyledi, alay konusu olunca şaka yaptığını söyledi. Tecavüz gecelerinden sonra bitkinlik ve oturma güçlüğü nedeniyle okula gidemedi. Martta, A.’nın babasına okuldan bir mektup geldi. Oğlunun 21 gün devamsızlığı olduğu yazıyordu. Baba çok şaşırdı.

RAPORLA KESİNLEŞTİ

Anne oğlunun kaldığı yurda geldi. Oğlu konuşmak istemiyordu. Dışarı çıkardı, sıkıştırdı. Başını kaldırıp yüzüne bakamıyordu. Sonunda hocasının kendisine tecavüz ettiğini, korkudan ses çıkaramadığını, ölmek istediğini anlattı. Anne yurt müdürüne koştu. H.K.’nin yaptıklarını anlattı, nerede olduğunu sordu. H.K., Diyarbakır’da toplantıdaydı. Annesi, yurt müdürünün “Aramızda anlaşalım” teklifini reddetti. Oğlunun elinden tutup cumhuriyet savcılığına gitti. Ardından da Devlet Hastanesi’ne.

KÂBUSU TEKRAR ANLATTI

Muayene eden doktor, oğlunun tecavüze uğradığını teşhis edip rapor düzenledi. Bunun üzerine tutuklanan H.K., Midyat Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Nitelikli cinsel istismar ve darp suçundan” yargılanıyor. İkincisi 20 Haziran’da yapılan duruşma, 11 Temmuz’a ertelendi. A., soruşturma sırasında da duruşmalarda da başından geçenleri tüm detaylarıyla anlatmak zorunda kaldı.

BAŞKA ÇOCUKLAR DA VAR

Beş ay boyunca yurttaki Kuran hocasının tecavüzüne uğrayan 14 yaşındaki A. 13 Mart 2013’te Midyat Cumhuriyet Savcılığı’ndaki ifadesinde yurtta başka çocukların da tecavüze uğradığını duyduğunu söyledi. 
Yurtta kalan çocuklar muayene edilmedi.
İsmini verdiği çocuklar, Savcılık’ta A.’yı doğrulayan ifadeler verdi.
Yurt boşaltılmadığı için çocuklar kalmaya devam etti. 
İkinci ifadelerini, birincinin tersine hocaları H.K. lehine verdiler.
Hocanın porno film seyrettirdiği bilgisayar ve telefonuna el konulup incelenmedi.
Spermdeki DNA incelemesi için H.K.’nin çarşaf ve nevresimleri alınmadı.
Mağdur çocuğun ifadesi sırasında pedagog ve sosyal hizmetler uzmanı bulunmadı.
Mahkeme, mağdur ve tanıklar için sadece bir sosyologu bilirkişi olarak görevlendirdi.
Yaşadıklarını mahkeme salonunda bütün ayrıntılarıyla herkesin içinde anlatmak zorunda kaldı.
Ağır travma yaşayan A. ve ailesine psikolojik destek verilmedi.
Yönetici vasfındaki kişinin tecavüz cezası daha ağır oluyor. Yurt yönetimi, yönetici ve hoca H.K.’nin “Nitelikli cinsel istismar” iddiasıyla ceza almaması için “kaloriferci” yaptı. H.K., resmi evrakta yurdun kalorifercisi görünüyor.

Gülden AYDIN / Hürriyet

banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder

4 YORUM

 • Misafir Avatar

  Ey küfür etmeyi ne yazık ki sevenler

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  burada bir tartışma yapıyorsanız kendinizi savunacaksanız biraz akademik yorumlar yapın da farkınızı ortaya koyun o küfür edenler iyi ki atanamamış zira çocuklarımıza küfür etme yeteneklerini göstereceklermiş topu çocuklara verip al oyna diyen az branş mezunu beden eğitimci var sanki

 • Misafir Avatar

  ufuk

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  senin gibi düşünenler yüzünden memleket elden gidecek. her gördüğünüz sakallıyı dedeniz sanıyorsunuz

 • Misafir Avatar

  kamil

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  zina,fuhuş hükümetimiz döneminde serbest.

 • Misafir Avatar

  adalet

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  bu haberin doğru olduğuna inanmıyorum kuran hocası diye haber yapıp reyting peşinde olmayalım eğer kesin bilgi ve belge varsa haberi ona göre paylaşalım

Copyright © 2016

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • En Komik Karne Günü Capsleri
 • Birbirinden ilginç şekilli bulutlar
 • KAZANIMLAR HAYATA GEÇİYOR,KAYBEDENLERİNSE UYKUSU KAÇIYOR
 • Yeni Yıl Tüm Dünyada Coşkuyla kutlandı
 • Yeni yıla serin sular altında girdiler
 • PKK kalleşlikte sınır tanımıyor
 • Diyarbakır Sur'da polis eşlerinden sürpriz!
 • En İyi 10 Yılbaşı Hediyesi
 • Dünyayı Sarsan En İyi 10 Fotoğraf
 • Soruları Soran Öğretmen Siz Olsanız Tam Puan Vereceğiniz 21 Komik Cevap

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com