banner374
25 Haziran 2012 Pazartesi 06:41
Telekonferans'ta Bakan Dinçer'e protesto
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in 81 ilde telekonferans yöntemiyle katıldığı öğretmenler için yıl sonu semineri, Afyonkarahisar’da protesto edildi. Afyon Lisesi Konferans Salonu’nda saat 09.00’da başlayan seminerin ilk 10 dakikasını dinleyen Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi üyeleri, Şube Başkanı Ömer Akyıldız’ın çağrısıyla Bakan Dinçer konuştuğu sırada konferans salonunu terk etti. Salona girmeden önce öğretmenlere ’Seni dinlemeyeni, sen de dinleme’ yazılı bir bilgilendirme notu dağıtan sendika üyeleri, eylemden sonra da basına açıklama yaptı.

Ömer Akyıldız, Afyon Lisesi bahçesinde öğretmenler adına konuştu. Akyıldız, "Göreve geldiği ilk günden itibaren, eğitim sisteminin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek yerine her fırsatta eğitim emekçilerinin emeğini küçümseyen, yanlış bilgilerle öğretmenlerin üç ay tatil yaptığını, öğretmenlerin niteliksiz olduğunu ve az derse girdiklerini iddia eden, her fırsatta öğretmenleri aşağılayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i protesto ediyoruz" dedi.


Akyıldız, öğretmenlerin Türkiye’nin her yerinde fedakarlıklarla görevlerini yerine getirmeye çalıştığını vurgulayarak şöyle devam etti:


"Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) üyesi ülkelerin çalışma ortalaması 1663 saat olmasına rağmen Türkiye’deki öğretmenler 1808 saat çalışıyor. OECD ülkeleri içinde en fazla çalışan Türkiye’deki öğretmenlerdir. Emeklerimizin aşağılanmasını ve yaptığımız işin değersiz gösterilmek istenmesini kesinlikle hak etmiyoruz" diye konuştu.

HÜRRİYETEĞİTİM


banner182
Son Güncelleme: 25.06.2012 06:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol