banner406
banner396
23 Kasım 2015 Pazartesi 08:59
TEOG sınav giriş yeri belgesi | 2015 - MEB - 25/26 Kasım
  Milli Eğitim Bakanlığı teog 2015 ilk sınavı yaklaştı sınav 25-26 kasım 2015 tarihlerinde yapılacak teog sınav giriş yerleri dökümü, teog sınav giriş yerleri nereden bakılıyor, teog sınav giriş belgesi dökümü e-okul'dan alınır mı teog sınav giriş belgesi almadan sınava girilir mi, teog sınav giriş belgesi okuldan mı alınır, teog 25-25 kasım meb 2015 teog giriş sınav belgesi internetten alınıyor mu, TEOG sınav giriş belgesi meb 2015 almak..

 TEOG 25-26 Kasım 2015 sınav giriş belgesi alma, sınav giriş belgesi dökümü e-okul TEOG 1. sınavı için. TEOG Merkezi Ortak Sınav Giriş Belgesi Alma e-Okul. TEOG sınav giriş belgelerini e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. Hangi sınıfta ve kaç nolu sırada sınava gireceğini e-okul sisteminden öğrenebilirsiniz. E-OKUL teog sınav yeri sorgulama, teog sınava giriş belgesi

 2015 MEB TEOG SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKTISI(E-OKUL) İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG sınav giriş yeri öğrenme ve TEOG sınav giriş belgesi alma işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz. Güzel bir mesleğin yolu iyi bir eğitimden geçer. Eğitim ve öğretim hayatının temeli de lise yıllarında atılır. Bu sebeplerdir ki iyi bir lise gitmek oldukça önemlidir. İyi bir lisenin de yolu TEOG sınavından geçmektedir. TEOG sınavının ne zaman yapılacağını Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, 25-26 Kasım 2015 Çarşamba ve Perşembe günü yapılacak.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamındaki ortak sınavlar öncesi, öğrenci, öğretmen ve veli bilgilendirme rehberlerini güncelledi.
Bakanlık, ortak sınavlar kapsamında, geçen yıl hazırlanan "Veli Bilgilendirme Rehberi", "Öğrenci Bilgilendirme Rehberi" ve "Öğretmen Bilgilendirme Rehberi"ni güncel hale getirdi.
Rehberler, "http://orgm.meb.gov.tr" adresinden yayınlandı.
Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem merkezi ortak sınavları 25 Kasım Çarşamba ve 26 Kasım Perşembe günlerinde gerçekleştirilecek. Türkiye'de 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin gireceği merkezi ortak sınavına Aliağa'dan 947 öğrenci katılacak. İki günde yapılacak olan TEOG sınavında Aliağa'da 18 okulda toplam 191 öğretmen görev yapacak.
Öğrenciler, 25 Kasım Çarşamba günü yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 26 Kasım Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. Merkezi ortak sınavları her iki gün yapılacak oturum için 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları 20 dakika olacak. Sınavda, her ders için çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri öğrencilere dağıtılacak.
MAZERET SINAVLARI
Ortak sınavların yapıldığı günlerde, sınavların yapıldığı okullarda ders yapılmayacak.
Sınavdan önce özel gereksinimlerini belgelendiren öğrenciler için 12-13 Aralık tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen merkezlerde mazeret sınavları yapılacak. Bakanlığın yayınladığı genelgeye göre, sınavda görev alacak olan öğretmenler kitap, gazete okuyamayacak. Gürültü çıkaracak nitelikle topuklu ayakkabı giyilmeyecek. Salon görevlileri cep telefonu gibi cihazlar ile sınav salonuna giremeyecek.
SINAVDA BULUNDURULMASI GEREKENLER
Sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, adayı sınava almayabileceği veya adayın sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır. Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.
TEOG yaklaşırken ikinci elektronik değerlendirme sınavı başladı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden 8'inci sınıf öğrencilerinin kazanım durumlarını görebilmeleri amacıyla elektronik değerlendirme sınavının ikinci uygulamasını başlattı.
İkinci elektronik değerlendirme sınavında öğrenciler, cevapladıkları soruların hangi kazanımlarla bağlantılı olduğunu da görebilecekler. Böylece, soru kazanım eşleştirmesinin yapıldığı bir ilk de gerçekleştirilecek.
AA muhabirinin MEB yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 8'inci sınıf öğrencileri, bugünden itibaren 21 Kasım 2015'e kadar EBA şifreleriyle "www.odsgm.meb.gov.tr/kurslar", "sinavlar.meb.gov.tr" veya "http://e-kurs.eba.gov.tr/" adreslerinden girerek sınava katılabilecek.
İkinci değerlendirme sınavında öğrenciler, cevapladıkları soruların hangi kazanımlarla bağlantılı olduğunu da görebilecekler. Bu kapsamda, soru-kazanım eşleştirmesinin yapıldığı bir ilk de gerçekleştirilecek. Böylece bir önceki sınavdan farklı olarak öğrenci, cevapladığı sorunun hangi kazanıma karşılık geldiğini bilecek, yanlış yaptığı sorunun kazanımına yeniden dönerek, eksik olduğu hususları tamamlama imkanı bulabilecek. Elektronik deneme sınavı internet bağlantısının olduğu her yerden gerçekleştirilebilecek olup sınav sonuçları, sınavın tamamlanmasının ardından elektronik ortamda öğrenilebilecek.
Elektronik değerlendirme sınavlarının, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında 25-26 Kasım'da yapılacak ortak sınavlara girecek 8'inci sınıf öğrencileri için önem taşıdığı belirtildi.
Yılsonu Başarı Puanı
Yılsonu başarı puanı, not ile değerlendirilen tüm derslerin ağırlıklı yılsonu puanlarının o dersin haftalık ders saati sayısı ile çarpımının o sınıfa ait haftalık ders saatleri toplamına bölümünden elde edilen puanı ifade eder. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılır.
Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı
Ortak Sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılır.
Yerleştirmeye Esas Puanın Hesaplanması
Öğrencilerin 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılır.
TEOG giriş belgesi 2015 -2016 TEOG sınav giriş yerlerini sorgulamak için haberimize bakınız. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav tarihini açıkladı. TEOG sınavı ne zaman? Sınav'da nelere dikakt edileeli? TEOG sınavının önemi nedir? sorularının yanıtı haberimizde. İşte sınav giriş yeri ve sınav giriş belgesi sorgulama işlemleri...(YENİŞAFAK)

www.mebpersonel.com

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.