banner374
25 Ekim 2013 Cuma 20:27
Valilikten öğretmene dayak açıklaması
 Valilikten yapılan  yazılı   açıklamada , Okay Yaşar Anadolu Lisesi'nde görevli okul idarecisinin, 24 Ekim 2013  günü  saat 14.30 sıralarında bir öğrencinin yakınları tarafından darp edilmesi ile ilgili olarak yaşanan olayın, kendilerine üzüntü verdiği belirtildi.

Açıklamada, "Tek amacı, kutsal bir mesleğin ferdi olarak yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza daha iyi bir eğitim vermek olan Öğretmenlerimize uygulanan her türlü şiddeti hiçbir gerekçe haklı gösteremez. Şiddete sıfır tolerans şeklindeki yönetim anlayışımızın bir gereği olarak, eğitim ve öğretim hizmetlerini derin bir şekilde yaralayan bu tür şiddet olaylarına asla müsamaha gösterilmeyecektir. Yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Konu Valiliğimizce ciddiyetle takip edilmekte olup, yakalanıp gözaltına alınan olayla ilgili 3 şahıs, adli makamlara sevk edilecektir.

Tekerrür etmemesini temenni ettiğimiz bu üzücü olaydan etkilenen değerli öğretmenimize acil şifalar diliyor, tüm eğitim camiasına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" denildi.

banner182
Son Güncelleme: 25.10.2013 20:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol