banner374
15 Haziran 2012 Cuma 11:05
Velilere zorluk çıkarmayacağız...
İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yıldız, yeni eğitim sistemine geçişte ekstra maliyet yüklemeden, velilerin de tercihine göre okullara kayıt yapılacağını söyledi.


İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran düzenleme dolayısıyla yeni eğitim-öğretim yılına hazırlık için İstanbul'da sürdürülen çalışmalara ilişkin, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.


Yıldız, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'le yaptıkları toplantıda ortaya çıkan en önemli mesajın, yeni eğitim sistemine geçişte, çocukların, ekstra maliyet yüklenmeden, velilerin tercihleri de dikkate alınarak okullara kaydedilmesi olduğunu, ilk ve ortaokul düzenlemelerini yaparken vatandaşı tedirgin edecek, zorluk çıkaracak bir yaklaşımdan kaçınacaklarını kaydetti.


İstanbul'da 2 bin 500'e yakın okuldan bin 660'ının ilköğretim düzeyinde bulunduğunu belirten Yıldız, dönüşüm programının da bu okullarla ilgili olacağını ifade etti.


İl genelinde hangi okulların ilkokul, hangilerinin ortaokul olarak değerlendirilebileceğine ilişkin çalışmaların ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından kendilerine iletildiğini, genel ilkelerin ve kriterlerin belirlendiğini anlatan Yıldız, öğrencilerin olabildiğince başladıkları okulları bitirebilmelerine dikkat edeceklerini vurguladı.
 
banner182
Son Güncelleme: 15.06.2012 11:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol