banner374
29 Eylül 2012 Cumartesi 15:37
'Yeni hedef 500 eğitim birimi'

 Törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran, TOGEM hayırseveri Bilfen Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk ve eşi Zeynep Öztürk, Bilfen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Cem Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Öğrencilerimiz gönül bahçemizde açan birer çiçek. Onların hiç solmamaları, güzel kokmaları ve bu cennet vatanı süslemeleri için hep birlikte çaba sarf ediyoruz. Bunun için gönül birlikteliğinde hayırseverlere ihtiyacımız var” dedi.


250 anasınıfına ulaşıldı
TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran da hayırseverlerin katkılarıyla yurdun çeşitli il ve ilçelerindeki anasınıflarının sayısının 250’ye ulaştığını belirtti. Okul öncesi verilen eğitimin çocuğun geleceğine yön verdiğiği gibi kişilik yapısını, tavırlarını, alışkanlıklarını ve değer yargılarını biçimlendirdiğinin altını çizen Gülbaran kurumun yeni hedefinin 2012-2014 eğitim öğretim yılları arasında okul öncesi eğitim birimlerinin sayısını 500 çıkarmak olduğunu söyledi. Konuşmalar ve plaket törenin ardından anaokulun kurdele kesimi yapıldı. Minik öğrencilere sınıfların gezilmesi esnasında çeşitli hediyeler verildi.


Milliyetbanner182
Son Güncelleme: 29.09.2012 15:37
Anahtar Kelimeler:
yeni hedef eğitim birimi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol