banner374
17 Şubat 2016 Çarşamba 11:36
Yeni öğretmenlerin maaşı ne kadar olacak?
 MEB tarafından öğretmenlerin ve aday öğretmenlerin ataması yapıldı. Şubat ayında ataması yapılan 30 bin aday öğretmenin ne kadar maaş alacağı belli oldu.

ÖĞRETMENLERİN MAAŞ ÜCRETİ NE KADAR?

Yeni Şafak’ta yer alan bir habere göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’na göre ilk kez göreve başlayacak bir bekar ve çocuksuz bir öğretmen 2 bin 600 TL civarında maaş alacak. Ancak öğretmen evli ve eşi çalışmıyorsa maaşına 190 TL aile yardımı, 6 yaşından küçük bir çocuğu varda 190 TL’ye ilaven 40 TL daha çocuk yardımı alır.

ADAY ÖĞRETMENLER EK DERS ÜCRETİ ALIR MI?

Merak edilen bir diğer soru da aday öğretmenlerin ek ders ücreti alıp almayacağı konusu. Aday öğretmenler fiili olarak derse girmeyecekleri için ek ders ücreti almayacaklar. ama aday öğretmenler de yaklaşık 2 bin 600 TL bir maaş alacaklar. Yeni atanan öğretmenler harcırah almayacak, yer değiştirdikleri takdirle harcırah almaya başlayacaklardır.

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ass 11 ay önce

siz 2600 lira alan bir aday ogretmen gösterin sonra bu yazıyı yazın kandirmayin insanlari on yıllık sınıf ogretmeniyim. iki cocugum benim üzerine eşim çalışıyor aldığım maaş gecen ay sendika parası ile 2666 lira bu ay 2560 lira. koyun onbesinde bordroyu öyle haber yapın yazık yaa

Avatar
asdad 11 ay önce

arkadaş ben 7/2'siyim 2600 almıyorum.