banner374
05 Haziran 2014 Perşembe 08:27
Yöneticilikte Öğretmenin etki puanı, 10 olacak
 Akşam Gazetesi'nden Turgay Polat'ın haberine göre; 13 Haziran 2014 tarihi itibariyle,çalıştığı kurumda 4 yılını tamamlayan  müdürler değerlendirmeye alnacak.
Değerlendirme sonucunda 100 puan üzerinden 75 alan müdür isterse aynı okulda müdürlüğe 4 yıl daha devam edebiliyor. Her müdür müdür yardımcılarını kendi seçip il milli eğitim müdürlüğüne bildiriyor.

İlk kez müdür olacak öğretmenler ise bir form aracılığıyla değerlendirilip 70 puanı aşarlarsa mülakata davet ediliyorlar. Aynı şekilde eski müdürler de başka okula atanmak istediklerinde mülakata girmek zorundalar.

Buraya kadar her şey normal ama sorun şurada başlıyor. Bu değerlendirme puanlarının oluşumu biraz sıkıntılı; il milli eğitim müdürü 20 puan, ilçe milli eğitim müdürü 20 puan, ilçe milli eğitim müdür yardımcısı 20 puan etti 60 puan. Sonra en kıdemli ve en kıdemsiz öğretmenin puanları 10, veli temsilcisi 10, öğrenci temsilcisi 10. Kısacası müdürü hizmet verdiği kısım değil yöneticileri değerlendiriyor. 

İkinci sorun mülakatta 100 puanın 50'si mevzuat bilgisinden geliyor. Yani mevzuat ezberleyen üstleri ile iyi geçinenler sonsuza kadar müdür kalabilir.

Değerlendirme kriterleri tartışılırken, bir taraftan da "Yönetmeliğin Başbakanlık'ta" olduğu ifade ediliyor.

Bekleyip göreceğiz. banner182
Son Güncelleme: 05.06.2014 08:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
allah seni bildiği gibi etsin 3 yıl önce

...sorun burada başlıyor diyor yazarımız. ne olacak yani o zaman okul aile birliği ile öğretmenler ve öğrenci temsilcisi seçsin müdür de onlara takla atar 4+4 yıl sorun da çözülür.

Avatar
mimoza 3 yıl önce

öğretmenler etkisiz eleman olduğu ve kaldığı sürece hepsi boş laf...

Avatar
uy.. 3 yıl önce

allah tüm sendikaların bela ver