banner246

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu'na Tepkiler Artıyor...

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla 25 Şubat 2013- 22 Mart 2013 tarihleri arasında kurs düzenleyeceğini duyurdu. Ancak yeterince önceden duyurunun yapılmaması ve başvuru süresinin 24 saat ile sınırlı tutulması tepki çekti. Zira başvurular için 17/02/2013 saat 12:00 ile 18/02/2013 saat 12:00 süresi verilmişti. Böyle bir takvim belirlemek birçok mağduriyete sebep oldu. Zira bu kursa başvurmak isteyen birçok kişi duyuruyu başvurular bittikten sonra öğrendi. Bu başvuruların yeniden gözden geçirilmesi mağduriyetleri azaltacaktır.

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu'na Tepkiler Artıyor...
 MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla 25 Şubat 2013- 22 Mart 2013 tarihleri arasında kurs düzenleyeceğini duyurdu. Ancak yeterince önceden duyurunun yapılmaması ve başvuru süresinin 24 saat ile sınırlı tutulması tepki çekti. Zira başvurular için 17/02/2013 saat 12:00 ile 18/02/2013 saat 12:00 süresi verilmişti. Böyle bir takvim belirlemek birçok mağduriyete sebep oldu. Zira bu kursa başvurmak isteyen birçok kişi duyuruyu başvurular bittikten sonra öğrendi. Bu başvuruların yeniden gözden geçirilmesi mağduriyetleri azaltacaktır. 
İşte  MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün açıklaması;

Genel Müdürlüğümüze bağlı özel eğitim okulları ile özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla 25 Şubat 2013- 22 Mart 2013 tarihleri arasında Aydın, İstanbul, Ankara ve Şanlıurfa İllerinde zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği kursu düzenlenecektir.
         Şanlıurfa ve Aydın/Kuşadası’nda düzenlenecek olan zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği kursuna katılacak adaylar ilgili kurs merkezlerinde barınma ihtiyaçlarını(masrafları kursiyerlere ait olmak üzere) karşılayabileceklerdir. Ankara ve İstanbul’daki kurs merkezlerinde ise yeterli sayıda barınma imkânı bulunmamasından dolayı, kalacakları yerleri kursiyerler kendileri bulacaklardır. Bu durumun dikkate alınarak kurslara başvuru yapılması gerekmektedir.                
        Ayrıca Genel Müdürlüğümüzce yukarda belirtilen kursların dışında ileri tarihlerde farklı illerde yeni kurslar açma yönündeki çalışmalar devam etmektedir. Yeni kurslar ile ilgili bilgiler Genel Müdürlüğümüzün internet sayfasında duyurulacaktır.
 
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu yazısı için tıklayınız.
banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder
banner278

1 YORUM

 • Misafir Avatar

  mahmut

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  one farkederki 5gun boyunca ilan edılse sanki başvuru yapılabılecekmı hayır sadece 4yerde açılması ve sadce 750 kişi ancak muracaat edebılıyr oda br yerde görevlı olacak ne saçma br şey ya

Son Galeriler Git

Copyright © 2015

Meb Personel,Personel Meb ,Meb Personeli

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • Türkler Google'ın kamerasına öyle bir yakalandı ki!
 • RUS LİDERİ PUTİN KİM, İKTİDARA NASIL GELDİ, NELER YAPTI?
 • Öğretmenler Günü
 • Türkiye'nin En Çok Maaş veren şirketleri
 • YENİ MEMUR YASASININ DETAYLARI
 • LEYLA ZANA'NIN YEMİNİ GEÇERSİZ SAYILDI
 • Bir anda ortaya çıktılar!
 • Öğrenciler için garantili burs bulma yolları
 • Yeni Öğretmenleri Mesleğinden Soğutacak 17 Sınav Sorusu Ve Cevapları
 • GÜNEŞ IŞIĞI GÖRÜNCE ERİYEN İNSANLAR

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com