banner374
07 Kasım 2014 Cuma 18:54
Cumhurbaşkanı İstedi Tutuklu Öğretmen Serbest Kaldı
 Türkmenistan'daki Aşgabat Türk İlkokulu'nda eğitim veren sınıf öğretmeni Hacı Hamdi Hamit Polat, Türkmenistanlı bir öğrenciye tokat attığı gerekçesiyle iki yıl hapse mahkum edilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Resmi ziyaretler için gittiği Türkmenistan'da bir süredir tutuklu olan Hacı Hamit Hamdi Polat isimli Türk öğretmenin serbest bırakılması için talepde bulundu.

Yapılan görüşmeler neticesinde, Mayıs ayından bu yana Aşkabat'ta tutuklu bulunan Türk öğretmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine serbest bırakıldığı öğrenildi.
 
banner182
Son Güncelleme: 07.11.2014 19:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Emin 2 yıl önce

helal olsun cumhurbaşkanım sitede bu yakışır

Avatar
Öğretmen 2 yıl önce

cumhurbaşkanımızdan allah razı olsun.öğretmen arkadaşımız 6 aylık esaretten sonra özgürlüğüne kavuştu.
seçimden sonra aşkabat eğitim müşaviri de görevden alındı.
aşkabat eğitim müşaviri skandal uygulamalarıyla tarihe kirli bir leke olarak geçmişti..
milli eğitim bakanlığına bağlı büyükçilik okullarımız onun döneminde kapanmıştı. cumhubaşkanımızın telefonu ve meb bakanını oraya günübirlik göndermesiyle başka binada eğitime devam etmesine izin verilmişti.

eğitim müşaviri ve büyükelçi özellikle yöneticileri paralel örgütten seçmekle devamlı gündemde kalmıştı. paralel örgüt mensubu bir müdürün ulu-orta yerde "cemat karşiti o..... çocuklari" demesi̇ şahi̇t de gösteri̇lerek şi̇kayet edi̇lmesi̇ne rağmen 2 yil daha görevi̇ne devami sağlanmişti. ortaokula ve tömer'e yöneticileri sınıf öğretmenlerinden yapmaları da hayretle karşılanmıştı.
bu olay sözcü gazetesinde haber olmuştu. eposta göndererek öğretmenin özgürlüğü için gayret gösteren öğretmene basina bi̇lgi̇ vermekten ceza vermi̇şti̇.